Cox Yine İtiraz Etti

Cox Communications şirketinin izinsiz kullandığı 10.017 kayıtın her biri için 99.830,29 dolar olmak üzere toplamda 1 milyar dolar ödeme yapmasına ilişkin verilen karar onanmıştı. Cox ise yine itiraz etti.

 

Yargılama sonucunda telif hakkı ihlalleri nedeniyle Cox’un 1 milyar dolar ödeme yapmasına karar verilmişti. Sonrasında Cox Communications şirketi 2.438 eserin hatalı hesaplandığı iddia etmiş ve  ödenecek toplam miktardan 243,39 milyon dolar indirim yapılması istemişti. Sonrasında Amerika Birleşik Devleti Bölge Mahkemesi Yargıcı Liam O’Grady, 1 milyar dolar tazminat ödenmesine ilişkin verilmiş kararın onanmasına karar vermişti.

 

Cox ise tekrar yüksek mahkemeye başvuru yaparak itirazını iletti. Cox, kararın oldukça ağır bir ceza olduğunu dile getirdi, kararı temyiz etti. Başvurusunda 1 Milyar Dolar telif bedeli dışında farklı temel kararlara ilişkin de temyiz talebini iletti.

 

İnternet servis sağlayıcısı Cox, tazminatın da yargılama süresince ertelenmesini talep etti. Dosyaya sigorta şirketleri aracılığıyla 1.002.001.000 dolarlık tahvil sunmayı teklif etti.

 

Bu talep mahkeme tarafından kabul edildi. Cox, yargılama sürecinde karar kesinleşene kadar ödemede bulunmayacak.

 

Dava hakkındaki daha önce yayınlanmış haberlerimizi okumak için tıklayınız:

 

 “Cox’un 1 Milyar Dolarlık Tazminata İtirazı Reddedildi”

 

İnternet Servis Sağlayıcısı COX Tazminat Miktarında İndirim İstedi

 

COX Müzik Şirketlerine Tazminat Ödeyecek

 

Bir Milyar Dolarlık Davada Yeni Gelişme

 

Fotoğraf: Bill Oxford
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Korsanla Mücadelede Blockchain