İşte 2022 Billboard Müzik Ödülleri Kazananları

2022 Billboard Müzik Ödülleri sahiplerini buldu!

 

Billboard kazananlardan bazılarını erken açıklamasıyla Drake’in en iyi sanatçı ödülünü ve Certified Lover Boy ile en iyi rap albümünü kazandığını biliyoruz.

 

Pazar günü gerçekleşen törene The Weeknd ve Doja Cat en iddiali iki finalist olarak katıldı. The Weeknd 17, Doja 14 kategoride aday gösterildi. Olivia Rodrigo, Kanye West ise 2022 Billboard Müzik Ödülleri’nin büyük kazananları oldu.

 

Rodrigo, en iyi yeni sanatçı, en çok stream edilen sanatçı, en iyi kadın sanatçı kategorileriyle beraber toplam yedi ödül kazandı. West ise son albümü olan Donda ile en iyi Hıristiyan sanatçı, en iyi gospel sanatçısı, en iyi Hıristiyan albümü ve en iyi gospel albümü kategori başta olmak üzere toplam 6 ödül aldı. Doja ise Planet Her albümü ile gecede en iyi R&B kadın sanatçısı ve en iyi R&B albümü de dahil olmak üzere dört ödül topladı.

 

Billboard Müzik Ödülleri 2022’nin sunuculuğunu Diddy yaptı. Ödül gecesinde Megan Thee Stallion, Silk Sonic, Burna Boy, Florence + The Machine, Ed Sheeran ve Machine Gun Kelly sahne aldı.

 

Travis Scott ise geçen yılki Astroworld festivali sırasında meydana gelen kalabalığın ezilmesi trajedisinden sonra ilk kez büyük bir kitlenin önüne çıktı.

 

Ödüllerin büyük kısmı bir TikTok canlı yayını sırasında dağıtılırken kazananların geri kalanı da Las Vegas’taki MGM Grand Garden Arena’da düzenlenen bir törenle açıklandı.

 

Ödül listesinin tamamına ulaşmak için tıklayın.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Kültür Hattı