Global Citizen Aşıya Destek Konseri’ni Gerçekleştirdi

Global Citizen, “Vax Live” adlı canlı stream konserine ev sahipliği yaparak “Doz başına dolar” bağışını başlatacağını duyurmuştu. Bağış toplanmasını hedefleyen konser 302 milyon dolar gelir sağlayarak kuruluşun kampanya hedefini aştı.

 

Global Citizen konser sonrası yaptığı açıklamada, toplanan fonların “Vax Live: Dünyayı Yeniden Birleştirme Konseri” nde 26 milyondan fazla doz alınmasına yardımcı olacağını duyurdu. Örgüt, paranın çeşitli hayırsever ve kurumsal taahhütlerle elde edildiğini söyledi.

 

2 Mayıs’ta kayda alınan ve Cumartesi günü yayınlanan etkinliğe katılan büyük isimler arasında Başkan Joe Biden, Prens Harry ve Jennifer Lopez yer aldı. ABC, ABC News Live, CBS, YouTube ve iHeartMedia radyo istasyonları, Inglewood, California’daki SoFi Stadyumu’nda sahnelenen konseri yayınlayacak.

 

Ben Affleck, Chrissy Teigen, Jimmy Kimmel, Sean Penn ve David Letterman özel konuk konuşmacı olarak görev aldılar. Gösteriye Selena Gomez ev sahipliği yaptı. Eddie Vedder, Foo Fighters, J Balvin, H.E.R. gibi isimler etkinlikte sahne aldılar.

 

Fotoğraf: globalcitizen
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Monstercat Silk Music'i Satın Aldı