Global Citizen’dan Aşıya Destek Konseri

Global Citizen, 13 Nisan Salı günü yaptığı açıklama ile 8 Mayıs’ta “Vax Live” adlı canlı stream konserine ev sahipliği yapacağını duyurdu. Amaç, Vax Live ile “Doz başına dolar” bağışı yapılarak global bazda aşının mümkün olduğunca çok yaptırılabilmesi, yaygınlaştırılması.

 

Global Citizen, Vax Live: Reunited the World ile hayırserverleri ve şirketleri pandeminin ön saflarında görev yapan 27 milyondan fazla sağlıkçı için “Doz başına dolar” bağışlamaya teşvik edecek. Global stream etkinliği, dünya liderlerinin aşıları herkese eşit şekilde sağlayabilmeleri için çağrıda bulunacak.

 

Vax Live, dünyanın her yerinden vatandaşlara, 2021 sonuna kadar dünyanın en yoksul ülkelerine 2 milyar Covid-19 aşı dozunun ve diğer tıbbi araçlarının dağıtımı için “The Access to Covid-19 Tools (ACT) Accelerator”ın ihtiyaç duyduğu 22,1 milyar dolarlık desteğin sağlanması amacıyla yapılıyor.

 

Jennifer Lopez, Eddie Vedder, Foo Fighters, J Balvin ve H.E.R’nin müzikal performanslarının yer alacağı etkinliğe Selena Gomez ev sahipliği yapacak. Kaliforniya eyaletinin desteğiyle yapılan Vax Live, Los Angeles’taki SoFi Stadyumu’nda önceden kaydedilecek ve Hollywood Park’taki mekanda büyük ölçekli aşılama alanını öne çıkaracak.

 

Global bazdaki bu yardım programı Covid-19’un başında çıkan ve özellikle sağlıkçılara destek amaçlı programlanan ve 1 milyar dolardan fazla bağış toplanan One World: Together at Home ve Global Goal: Unite for Our Future’ın ardından yeni destek programı.

 

Vax Live: The Concert to Reunite the World, 8 Mayıs Cumartesi günü saat 20:00’de aynı anda ve canlı olarak yayınlanacak.

 

Streaming ortağı YouTube, Global Citizen kanalında NCT 127 ve YouTube içerik oluşturucuları Daniel El Travieso, Kati Morton, ShootforLove, Thembe Mahlaba ve The Try Guys’ın ek performanslarını ve görünümlerini içerecek 90 dakikalık uzatılmış bir Vax Live sürümünü de stream edecek.

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Facebook’tan Müzisyenlere 50.000 Dolar

 

Fotoğraf: globalcitizen.org