YouTube’dan Klip Denemeleri

YouTube, kısa klip yaratmaya ilişkin özelliğini sınırlı bir kullanıcı kitlesiyle denemeye başladığını duyurdu. YouTube ilgili kullanıcıların geri dönüşleriyle yeni özellik hakkında bilgi topluyor. Bu özellik ile videonun tanıtımı için 5-60 saniye arasında tanıtım klibi oluşturulabilecek.

 

YouTube, yaptığı açıklama ile içerik oluşturuculardan ve izleyicilerden klip oluşturulması hakkında talep aldıklarını belirtti. Bununla ilgili deneme sürümünü belli bir yaratıcı kitlesi ile denemeye başladı. Bu özellik şu anda masaüstü cihazlar ve android için, sınırlı kişilerin kullanımına sunuldu. Yakında özellik iOS cihazlarda da denenebilecek.

 

Bu özelliği kullanabilecek olanlar için videoların altında makas işareti bulunacak ve onunla seçim yaparak kısa videoyu oluşturabilecekler. Doğrudan orijinal videonun izleme sayfasında döngü modunda oynatılabilecek. İçerik üreticiler ve oturum açan izleyiciler, paylaşmak üzere yeni bir URL üzerinden klip oluşturabilecekler. Klipler sosyal medya kanallarında veya doğrudan haberleşme araçları (ör. e-posta ya da kısa mesaj) üzerinden paylaşılabilecek.

 

İçerik üreticiler alfa sürümüne katılmak için kayıt yaptıramıyorlar. Klip özelliği şu anda sınırlı sayıdaki kanalda etkinleştirildi.

 

Fotoğraf: Alvaro Reyes
İlginizi Çekebilecek Yazılar  SiriusXM Aboneleri Pandemide Artmaya Devam Edecek