Universal Music Group, Virgin Music Group Lansmanını Duyurdu

Universal’ın global sanatçı hizmetlerine ilişkin yönetiminde büyük değişim var. Global sanatçı hizmetleri Virgin Music Group adı altında eş CEO olarak JT Mayers ve Nat Pastor tarafından yönetilecek.

 

Myers ve Pastor, yeni görevlerinde, UMG Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Sir Lucian Grainge’ye rapor vererek, UMG’nin bağımsız müzik yeteneklerinin tüm iş birimleri ve bölgelerinde genişletilmesine öncülük edecek.

 

Yeni yönetim bölümü, Amerika, Japonya, İngiltere başta olmak üzere Avrupa ve Güney Amerika’da da hizmet veren Virgin Music Labels & Artists Services’ı, ve Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Afrika, Asya ve Avustralya’da ofisleri olan Ingrooves Music Group ve Universal’ın label bölümünü satın aldığı mtheory Artist Partnership’i içerecek.

 

Lansman tarihi itibariyle geçerli olmak üzere Virgin Music Label ve Artist Services bölgesel merkezleri, kendi ülkelerinde yerel A&R uzmanlığından ve yaratıcı ağlardan yararlanmaya devam ederken birleşik bir strateji altında faaliyet gösteren Virgin Music Group’un bir parçası haline gelecek. Buna, Capitol Music Group’un bir bölümünden tüm UMG’nin ABD labellarına ve ortaklarına hizmet veren bağımsız bir şirkete dönüşecek olan ABD’deki Virgin Music Label & Artist Services dahil.

 

Myers ve Pastor, müzik endüstrisi girişimcilerine ve büyük işletmelere stratejik girişimler ve müzik işi konusunda tavsiyelerde bulunma deneyimlerine dayanarak, UMG’nin kurumsal iş geliştirme faaliyetlerini de destekleyecek.

 

Mtheory Manager Services ise, yeni atanan CEO Cameo Carlson’ın liderliğinde tamamen bağımsız kalacak.

 

2010 yılında mtheory’yi kurmadan önce Pastor ve Myers, Warner Music Group’ta üst düzey strateji ve kurumsal gelişim görevlerini üstlenmişlerdi.

 

Universal CEO’su Grainge lansmana ilişkin açıklamada, Nat ve JT’nin sanatçılarla güven, yaratıcılık ve iş zekası temeli üzerine kurulu ileri görüşlü ortaklıklar oluşturma konusundaki sicilinin, yeni Virgin Music Group bölümü için tam olarak istenilen nitelikte bir liderlik olduğunu söyledi.

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Universal Music Group 2021 Gelirlerini Açıkladı