Sosyal Mecra Yönetiminde Otomasyon

Her gün sayıları ve önemleri artan sosyal mecralarda tanıtım yapmak hayli zaman ayırmayı gerektiren bir iş. Dijital Portföy Yönetimi olarak tanımlanabilecek olan bu işlemleri kolaylaştırmayı hedefleyen If This Then That (IFTTT) ve Zapier gibi uygulamalar bu konuda yardımcı olma iddiasında.

 

Sanatçıların ve şirketlerin sosyal mecralarını yönetmeleri kolay bir iş değil. Örneğin, eğlenceli ve cazip Spotify playlistleri hazırlayıp bunları profilinize eklemek, Instagram gönderilerinizi Twitter üzerinden de paylaşmak hayli zaman alacak bir iş.

 

Yukarıdaki uygulamalar bu farklı mecraları otomatik olarak birleştirdiklerini öne sürüyorlar. Örneğin Telegram üzerinde bir canlı sohbet grubunuz varsa bunu Spotify ile birleştirip her yeni çalma listenizin otomatik olarak duyurulmasını sağlayabiliyorsunuz. Youtube ile Spotify hesaplarınız arasında bağlantı kurup Youtube üzerindeki her yeni şarkı yüklemenizin Spotify’da da otomatik olarak yer almasını gerçekleştirebiliyorsunuz. İlk yaptığınız işlem bir tetikleyici görevi görüyor ve oluşturduğunuz akışa göre diğer adımların otomatik olarak atılmasını sağlıyor.

 

Tek kişi için bile yapılması zor olan bu işlemleri birden fazla kişi için otomatik olarak yapmanın işlerinizi kolaylaştıracağını düşünüyorsanız aşağıdaki linklere ulaşmanızı öneririz.

 

https://ifttt.com/

 

https://zapier.com/

 

Fotoğraf: Marvin Meyer
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Spotify’dan Yeni Patent: Sesinize Göre Müzik