Snapchat Sanatçılara 100.000 Dolar Hibe Edecek

Snapchat, içerik oluşturucuların yeni bağımsız sanatçıların ortaya çıkmalarında oynadıkları rol için yeni bir içerik oluşturucu fonu başlattığını söylüyor.

 

Snap, DIY distribütörü DistroKid aracılığıyla Snapchat’te müzik dağıtımı yapan bağımsız sanatçılara aylık 100.000 dolara kadar hibe ödeyeceğini söyledi.

 

Şu anda, Snap’in müzik etiketiyle anlaşmalı müzisyenler ve editör ortakları, içeriklerinden Snap’in etiketi ve edisyon anlaşmaları aracılığıyla para kazanıyor.

 

Üç büyük şirkete (Sony Music Entertainment, Universal Music Group ve Warner Music Group) ek olarak, Snap’in müzik ortakları arasında MERLIN Üyeleri, büyük editörler Sony Music Publishing, Universal Music Publishing Group ve Warner Chappell ile Kobalt, BMG ve NMPA üyeleri yer alıyor.

 

Bu yeni fon, tüm hakları vererek Snapchat x DistroKid dağıtım anlaşmasını kabul eden tüm müzisyenler için ayrı bir hibe programı niteliğinde.

 

DistroKid, Mart 2021’de sanatçılarının müziklerini sosyal platforma dağıtmasına izin verilmesi için Snapchat ile iş birliği kurmuştu. İş birliği, Snapchat’in Ekim 2020’de kullanıcıların Snap’lerine müzik eklemesine olanak tanıyan Sounds’u piyasaya sürmesinin ardından gelmişti.

 

Snap tarafından 28 Temmuz’da yayınlanan yeni istatistiklere göre, Sounds on Snapchat’ten müzikle oluşturulan videolar toplamda 2,7 milyardan fazla ve 183 milyardan fazla görüntüleme aldı.

 

Snapchat, şu anda dünya çapında aylık 600 milyondan fazla ve günlük 330 milyondan fazla aktif kullanıcıya ulaştığını bildiriyor.

 

Önümüzdeki aylarda Snap, Snapchat Sounds Creator Fund’dan hibe almak üzere seçilen Sounds yaratıcıları için yaratıcı ve finansman avantajları sağlayacağını söylüyor.

 

Programın Finansman öğesinin bir parçası olarak Snap, ayda 20 şarkıya kadar şarkı başına 5.000 ABD Doları tutarında ödeme yapmak için DistroKid ile iş birliğine gittiğini duyurdu.

 

Snap, programın her ayı boyunca 100.000 dolara kadar hibe vermeyi beklediğini söylüyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Canlı Eğlence Platformuna 227 Milyon Dolar Yatırım