Snapchatten NFT Sanat Eserleri Entegrasyonu

NFT heyecanı 2021 sonundaki zirvesinden önemli ölçüde düşerken sosyal platformlar hala NFT’leri entegre etmenin ve kullanıcıların dijital sanat eserlerini uygulamalarında yeni yollarla sergilemelerini sağlamanın yollarını arıyor.

 

The Financial Times’in haberine göre Snapchat, kullanıcıların sahip oldukları NFT’lerini Snap’lerine ekleyebilecek sanal gerçeklik lenslerine dönüştürmelerini sağlayacak yeni bir süreci araştırdığını bildirerek NFT trendine atlayan en son kişi olmaya hazır görünüyor.

 

Bu gelişmeler kullanıcıların NFT’lerinin üç boyutlu versiyonlarını görüntülemelerini, bunları sanal bir yüz maskesi veya arka plan öğesi olarak kullanmalarını sağlıyor.

 

NFT sanatı için tamamen yeni bir profil görüntüleme seçeneği oluşturan Twitter’ın ve hatta kullanıcıların görüntülerini gösterebilecekleri yeni bir profil öğesi deneyen Instagram’ın aksine, Snapchat’in hareketi NFT’lerin oldukça hafif bir entegrasyonu gibi görünüyor.

 

Snap’in entegrasyonu, görüntüleme seçeneklerini, Snap’in dijital bağlantının bir sonraki aşamasına bağlanmak istediği AR araçlarına taşıyor. Meta, VR’ye ve onun gelişen metaverse deneyimine odaklanırken Snap geleceğini çeşitli şekillerde sanal gerçekliğin geliştirilmesine ve dijital, fiziksel dünyaların entegrasyonuna bağlıyor.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Musk vs. Zuckerberg