iOS 14,5 Yolda

Apple Music, iOS işletim sistemindeki yeniliklerde kendine öncelik mi sağlıyor?

 

Apple ürünleri kullanım kolaylığı ve birbirleriyle uyumlarıyla birlikte bir bütünlük oluşturuyor. Eğer Apple marka bir telefon kullanıyorsanız diğer işlemleri de daha kolay yapabilmek için genellikle işletim sistemi aynı olan bir bilgisayar almak istiyorsunuz.

 

Bu durum müzikte de böyle mi?

 

Müzik uygulamaları günden güne çoğalıyor ve durmaksızın popülerliği artıyor. Deezer, Spotify, Fizzy ve Apple Music gibi çokça farklı müzik uygulamasına abonelik gerçekleştiriliyor. iPhone telefonlar oldukça yaygın ve hem bu marka telefonların hem de Apple Music’in aynı şirketin elinde olması diğer uygulamalar tarafından tartışmalara konu oluyor.

 

iOS 14.5 henüz çıkmamış olsa da son beta sürümündeki müzikle ilgili  yenilikler şimdiden tartışılmaya başlandı. iOS 14,5 beta sürümü hakkında farklı eleştiriler yayılmaya başladı.

 

İnternette farklı yorumcular tarafından yapılan açıklamalarda Beta sürümünde Siri’nin kullanıcıların müzik tercihlerini daha iyi anlamasına yardımcı olacak şekilde özelliklerin var olduğu dile getiriliyor. Apple’ın son sürümünde de varsayılan bir müzik uygulaması olmayacak fakat beta sürümünü kullananlar, Siri’nin müzik komutu aldığında hangi uygulama üzerinden çalmak istediğini soracağını belirtiyor. Apple bu şekilde Siri’nin kullanıcıların tercihleri konusunda daha “Akıllı” hale gelmesini hedefliyor.

 

iOS 14,5 sürümü henüz beta aşamasında ve nasıl olacağına dair tartışmalar üzerine çokça yorum bulunuyor. Son sürümün yayınlanmasıyla tartışmalar daha da netlik kazanacak.

 

Fotoğraf: Miguel Tomás
İlginizi Çekebilecek Yazılar  YouTube Yaş Sınırlaması Gerektiren İçeriği Yapay Zeka İle Saptayacak