Impala’dan Bağımsız Müzik Sektörü Araştırması

Avrupa çeşitlilik ayında Impala tarafından Avrupa bağımsız müzik sektörü için ilk çeşitlilik ve kapsayıcılık araştırması bir anketle başlatıldı.

 

IMPALA’nın bağımsız müzik sektörü için hazırladığı ve geçtiğimiz Ekim ayında yayınlanan çeşitlilik ve kapsayıcılık programındaki on iki taahhütten ilki olan anket, Avrupa’daki bağımsız müzik sektöründeki çeşitlilik ve kapsayıcılıkla ilgili en iyi uygulamaları, yerel gelişmeleri ve projeleri haritalayacak. Yapılan açıklamaya göre IMPALA’nın amacı, farklı ülkelerdeki çeşitlilik ve kapsayıcılık durumunu, hangi araçların var olduğunu veya gelecekte yararlı olabileceğini anlamak.

 

Avrupa Komisyonu  geçen hafta başlayan 2021 Avrupa Çeşitlilik Ayı süresince, “Avrupa’daki tüm örgütleri çeşitliliği savunmaya ve bu konuda harekete geçmeye” davet etti. Ay boyunca, çeşitliliğin ve kapsayıcılığın önemi konusunda farkındalık yaratmak için etkinlikler düzenleniyor.

 

IMPALA görev gücü de Mayıs ayı için özel bir program hazırlıyor. Yapılacak ankete ek olarak görev gücü eş başkanın da dahil olduğu podcast yayınlarıyla çeşitliliği ve kapsayıcılığı teşvik edecek.

 

Avrupa Çeşitlilik Ayı programı da dahil olmak üzere IMPALA çeşitlilik görev gücü için kilometre taşları şöyle:

 

  • IMPALA çeşitlilik ve kapsayıcılık tüzüğünün yayınlanması.

 

  • IMPALA’nın çalışmalarının tüm yönlerinde çeşitliliği ve kapsayıcılığı yaygınlaştırmak için IMPALA’nın yönetim kurulu ve komitelerine çeşitlilik savunucularının atanması.

 

  • IMPALA üyeleri için  Eşitlik, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık eğitim programının yılda iki kez verilmesi.

 

  • Avrupa sektörü için ilk sınır ötesi çeşitlilik anketinin başlatılması.

 

  • En iyi uygulamaların paylaşımı için bir ağ kurulması.

 

  • Üyelerin yerel olarak çeşitlilik konusunda çalışmalarına yardımcı olacak rehberin bu ayın sonlarında yayınlanması.

 

  • 20MinutesWith isimli podcast konuklarının Mayıs ayında çeşitliliğe ve kapsayıcılığa odaklanması.

 

  • IMPALA, Uluslararası Kadınlar Günü ile ilgili özel bir açıklama yaparak son on iki ayda IMPALA’nın çalışmalarına katkıda bulunan 20 kadının altını çizdi.
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Sony Music Entertainment AWAL’ı Satın Aldı, Yankısı Büyük Oldu

 

  • IMPALA’dan Helen Smith, müzik endüstrisindeki kadınlar için bir mentorluk projesi olan MEWEM’in bu yılki himaye yüzü oldu.

 

M E W E M hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

 

Anket için tıklayınız.

 

Fotoğraf: Wes Hicks