Google Play Music Resmen Kapandı

Google’ın ilk müzik yayın hizmeti olan Google Play Music artık kullanılmayacak. Google, bu hizmetin kullanımına son verdi.

 

Ağustos ayında Müzik Analiz dergimizde “Google Play Music Ekim Ayında Sonlandırılıyor” başlığıyla yayınladığımız haberimizle Google Play Music’in kapanacağını ve diğer ayrıntıları paylaşmıştık.

 

Google Play Music daha önce duyurusunu yaptığımız gibi resmen kapandı. Hizmetin kullanıcıları YouTube hesaplarına aktardıkları müzik arşivlerini kullanmaya devam edebilecekler. Google Play Music kapanınca alternatif olarak yerine YouTube Music konulmuş olsa da aslında bu platformlardaki müziklerin tamamı birbiri ile aynı değildi.  Platformda yer alan bazı şarkı ve sanatçılar YouTube müzikte yer almıyor.

 

Ayrıca kullanım ve müzik çalma düzenekleri olarak da bu platformların birbirinden farklı özellikleri bulunmaktaydı. Google, bunlara karşın ilk kurduğu müzik platformu Google Play Music’i kapatarak daha çok kullanıcısı olan YouTube Music üzerinde yoğunlaştı ve o alanda ilerleme kararı aldı.

 

Türkiye’de Google Play Music hesabına girildiğinde kullanıcılar “Google Play Müzik şu anda belirli bölgelerde ve belirli hesap türlerinde kullanılabilmektedir. Daha fazla bilgi edinin.” mesajıyla karşılaşıyorlar. Burada Google Play Music’in henüz kullanımını kapatmadığı ülkelerin bilgileri bulunuyor. Türkiye’de ise Google Play Music’in resmen kapatıldığı bildiriliyor.

 

Fotoğraf: Solen Feyissa
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Live Nation: 2.100 Çalışanımızı Ücretsiz İzne Çıkarmak Zorundayız