Audiomack, UMG ve Sony ile Lisans Anlaşmalarını İmzaladı

Gençlere odaklı müzik streaming hizmeti Audiomack, hem Universal Music Group hem de Sony Music Entertainment ile lisans anlaşmalarını imzaladı. Hizmet daha önce Ağustos 2019’da Warner Music Group ile lisans anlaşmasını imzalamıştı.

 

2012’de Dave Macli ve David Ponte’nin tarafından başlatılan Audiomack, Nicki Minaj, Eminem ve Chance the Rapper gibi isimlerin münhasır çıkışlarını yaptı. Ayrıca Afrika kıtasında önemli bir oyuncu haline geldi ve son zamanlarda Nijerya, Gana, Tanzanya, Senegal ve Kenya’da Apple’ın App Store’unda müzik kategorisinde 1 numaraya yükseldi. Öte yandan Omah Lay ve Davido dahil olmak üzere birçok Afrikalı yıldızın uluslararası çapta atılımlarına yardımcı oldu.

 

Audiomack, bu yıl popüler video serileri Trap Symphony, Fine Tuned ve Bless The Booth’un prodüksiyonuna devam etmeyi ve editör kolu Audiomack World’ün yazılı içeriğini, en sevilen sanatçılarının hikayelerini paylaşmaya odaklanarak genişletmeyi planlıyor.

 

Audiomack müzik ve veri ortaklıkları direktörü Vanessa Wilkins’e göre Audiomack rakip platformlarda bulunan kitlelerden farklı, benzersiz bir dinleyici tabanına sahip ve bu da onu büyük yapım şirketleri için cazip kılıyor.

 

Aralık ayında, Audiomack ayda 1,5 milyar çalma adetine ve 15 milyon kullanıcıya ulaştı.

 

Fotoğraf: audiomack
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Apple Music 52 Ülkede Daha Piyasada