Apple Sanal ve Arttırılmış Gerçeklik Başlıkları 2022’de Piyasada

Apple şirketinin yeni ürün gamındaki önemli ürünleri sanal ve arttırılmış gerçeklik başlıklarının 2022 yılında pazara sunulacağı söyleniyor.

 

Apple tarafından üzerinde büyük bir gizlilikle çalışılan başlıklara ilişkin haberler daha önce de medyada yer almıştı.

 

Pandemi nedeniyle gecikmeler ortaya çıksa da çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. Apple ürünleri hakkındaki öngörüleriyle bilinen analist Ming-Chi Kuo, başlıkların 2022 yılında pazara sürülmesinin kuvvetle muhtemel olduğunu söyledi.

 

Analistin açıklamalarına göre mevcut tasarımlar 200-300 gram ağırlığındalar ancak Apple bazı teknik sorunları çözerek 100-200 gram ağırlığında son ürünlere ulaşmayı hedefliyor. Sony’nin micro O-Led ekranlarının kullanılacağı başlıkların kendi işlemcileri olacak. Bu kullanıcıların Apple telefon veya bilgisayarlarına ihtiyaç duymayacağı anlamına geliyor.

 

Kuo arttırılmış gerçeklik gözlüklerinin henüz tasarım aşamasında olduğu ve en erken 2025 yılında hazır hale geleceklerini de belirtti.

 

Sanal gerçeklik dünyasına yapılan yatırımlara bakıldığı zaman geleceğin eğlence dünyasının bu teknoloji üzerine kurulacağını öngörmek mümkün gözüküyor.

 

Fotoğraf: Natasa Grabovac
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Albümlerde Arttırılmış Gerçeklik