Apple’dan Sanal Gerçeklik Başlığı Tasarımı

Apple dünyasını izleyenler yeni bir arttırılmış gerçeklik cihazının tasarlandığına ilişkin dedikoduları biliyorlardı. Son sızan haberler AG cihazı  öncesinde bir sanal gerçeklik başlığının piyasaya sürülme ihtimali olduğunu gösteriyor.

 

Daha önce bir AG Gözlüğü tasarlayacağı duyulan Apple göründüğü kadarıyla ara bir ürün planlamaya başlamış. Bloomberg tarafından yayınlanan habere göre bu ara ürün esas olarak SG teknolojisi üzerinden çalışacak ve AG özellikleri neredeyse hiç olmayacak.

 

Cihazın üstünde bir fan da bulunacak. Bu nedenle ağırlık sorunun çözülüp rahat kullanılabilmesi için dışı tekstil malzemeden yapılacak. Cihazın ilk prototipinde kameralar bulunması tasarlanıyordu. Bu kullanıcıların çevrelerini algılamasının ötesinde sanal harflerle yazmaları ve cihazın bunu algılamasını hedefliyor.

 

Pandemi Apple AR-GE ekiplerinin çalışmalarını olumsuz etkilediğinden dolayı çalışmaların gecikmesi kaçınılmaz oldu. SG başlığının bu nedenle 2022 öncesinde çıkması mümkün gözükmüyor. Benzer şekilde 2023 yılında piyasaya çıkacağı söylenen AG gözlükleri de gecikecek gibi duruyor. Bu gecikmeler Apple’ın planlarını değiştirebilir ama şirketin geçen sene NextVR isimli sanal gerçeklik firmasını satın alması,  “…. Gerçeklik” dünyasında kalmaya devam edeceğini gösteriyor.

 

Fotoğraf: Icons8 Team
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Beach Boys Tüm Haklarını Iconic Şirketine Sattı