YouTube’un Yeni Hamleleri

YouTube, uygulamalarını geliştirmek üzere yenilikler peşinde. İlk olarak içerik oluşturucular için “Ticari Müzik Programını” başlattı. İkincisi uzun videolardan kısa videolar oluşturma programını kolaylaştırdı.

 

Orijinal adıyla “Commercial Music Program” sınırlı sayıdaki içerik oluşturucularla geliştirme ve test aşamasında. Program, içerik oluşturucular tarafından kliplerinde müzikleri kullanılan hak sahiplerinin, elde edilen gelirden pay almalarını sağlayacak.

 

Öte yandan YouTube, uzun formatlı videolardan kısa formatlı videoların oluşturulmasına olanak tanıyan bir seçenek ekledi. İçerik oluşturucuların mevcut uzun format içeriklerinin bölümlerini dakikalarca süren kısa film varyasyonlarına dönüştürmelerini sağlayacak ‘Kısada Düzenle’ seçeneği ile, normal video yüklemelerinin bir bölümünün seçilmesine ve ardından küçük bir sürümün kesilmesine olanak tanıyacak.

 

YouTube ayrıca Android’de topluluk gönderilerinin kaybolmasına ilişkin testi genişlettiğini duyurdu. Yeni seçenekle kanal yöneticileri 24 veya 72 saat sonra kaybolan Topluluk gönderileri oluşturabilirler.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Katalog Satın Alımları Ve Yeni İş Birlikleri Hız Kesmiyor