YouTube Shorts Aylık 1,5 Milyar Kullanıcıya Ulaştı

Her ay 1,5 milyardan fazla kullanıcı YouTube Shorts izliyor. Google’a ait platform, ankete katılanların % 70’inden fazlasının düzenli olarak kısa biçimli videolar izlediğini bildirdi.

 

Youtube içerik oluşturucusu olan ve pandemi sırasında Shorts videolar çekmeye başlayan Ian Boggs, kanalının bir yıl içinde 5 milyon aboneye ulaştığını gördü. Ian 4 milyardan fazla izlenme aldı ve izlenmelerinin % 73’ünü ise Shorts videolar oluşturdu.

 

Boggs, bir içerik oluşturucu olarak Shorts’un kendisini kısa sürede ifade etmesini sağladığını bunun da uzun vadede başarısını desteklediğini belirtti. Shorts videolar aracılığıyla kolayca tüketilebilen ve sıklıkla viral hale gelen hikayeler oluşturduğunda, izleyicilerin uzun formatlı içeriği de izlemeye hevesli olduklarını ifade etti.

 

Amerika Kıtası YouTube’dan sorumlu Başkan yardımcısı Tara Walpert Levy ise, yaptıkları her şeyin merkezinde içerik oluşturucularının olduğunu ve Shorts’lar, canlı yayınlar ve podcast’deki yenilikler sayesinde artık tek noktadan alışveriş deneyimi sunabildiklerinin de altını çizdi.

 

Aylık bir milyardan fazla aktif kullanıcısıyla TikTok, kısa biçimli videolarda sürekli olarak artışa öncülük etti. YouTube’un içerik oluşturucuları Shorts kullanmaya teşvik etme çabalarını ikiye katlaması mantıklı çünkü kullanıcılarının dikkatlerini başka bir platforma yönlendirmek yerine kendi platformları içerisinde aktif olarak tutmasını sağlıyor.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar  TikTok Avatar Filtresini Tanıttı