YouTube Music’in Yeni Çevrimiçi Festivali #FoundryFest

YouTube Music NIVA ortaklığında geçtiğimiz hafta sonu düzenlediği ve başarılı bir şekilde sonuçlanan #SOSFest ardından şimdi de yeni çevrimiçi festivali #FoundryFest’i başlatıyor.

 

Foundry sanatçılarından ortak sohbetler, performanslar ve müziklerin yer aldığı prömiyerinin 23 Ekim’de yayınlandığı festival resmi YouTube kanallarında başlıyor. #FoundryFest ayrıca “Save Our Stages/Sahnemizi Koruyalım” başta olmak üzere çeşitli bağış kampanyalarına fon sağlanmasında yardımcı olacak.

 

Dua Lipa, Beabadoobee, Omar Apollo, Arlo Parks, Joesef, Rauw Alejandro, Gabriel Garzón-Montano, Natanael Cano, Rina Sawayama, Lost Stories, Tessa Violet, Baby Rose, Michael Brun, Eladio Carrion gibi isimlerin yer aldığı Foundry, YouTube’un bağımsız sanatçıların, sınır ötesi hayranların ilgisini çekmek ve benzersiz bir şekilde kendilerine ait kariyerlerini oluşturmak için müzik ve hikaye anlatımlarını gerçekleştirdikleri global sanatçı geliştirme programıdır.

 

Festival YouTube’da #FoundryFest üzerinden takip edilebilir.

 

Öte yandan YouTube Music ve NIVA (National Independent Venue Association) geçtiğimiz hafta düzenlenen “Save Our Stages” sanal festivalinin, ABD mekanları için 1,8 milyon dolar topladığını açıkladılar. Digital Music News’e göre NIVA Acil Yardım Fonu eklentisi şu anda destekçilerin 1,28 milyon ABD doları değerinde bağış sunduğunu gösteriyor, kalan 500.000 doların ise ürün satışlarından elde edildiği anlaşılıyor.

 

Fotoğraf: muzikanaliz
İlginizi Çekebilecek Yazılar  TikTok'un Warner Music Group’la Yeni Anlaşması