YouTube Music, 50 Milyon Ödemeli Aboneyi Aştı

YouTube’un küresel müzik başkanı Lyor Cohen, 2 Eylül’de yaptığı açıklama ile YouTube Music’in dünya çapında 50 milyon ücretli aboneyi aştığını duyurdu.

 

Rakam, bağımsız YouTube Music ve YouTube Premium için ödeme yapan abonelerin yanı sıra şu anda ücretsiz deneme modundaki kullanıcıları da içeriyor. Cohen, YouTube Müziğin “En hızlı büyüyen müzik abonelik hizmeti” olduğunu söylüyor. Geçen Ekim ayında abone sayısı 30 milyondan fazla olan YouTube önemli bir sıçrama gösterdi.

 

YouTube’un müzik endüstrisine son 12 ayda 4 milyar doların üzerinde ödeme yaptığını belirten Cohen, 2021’in ilk çeyreğinde, lansmanından bu yana herhangi bir çeyrekte olduğundan daha fazla ücretli abone eklediğini de duyurdu.

 

Cohen ayrıca Kore, Hindistan, Japonya, Rusya ve Brezilya’daki hizmetleri için “Etkileyici büyüme” kaydettiklerini ifade etti. “Kendi şeridimizdeyiz – hayranların en geniş ve en çeşitli müzik, sanatçı ve kültür kataloğuna kesintisiz erişebileceği başka bir yer yok” diyen Cohen “İster YouTube’da ister YouTube Music uygulamasında olsun, müzik hayranlarının derinlere inip aradıklarını bulmalarını kolaylaştırdıklarını” belirtti.

 

Streaming hizmetleri arasında Spotify, Haziran sonu itibarıyla 165 milyon premium abonesiyle pazarda liderliğini sürdürüyor. Apple Music Haziran 2019’da yaptığı açıklamaya göre 60 milyon ödemeli aboneye sahipti. Amazon Music ise Ocak 2020 itibariyle tüm katmanlarda 55 milyon ödemeli aboneye sahipti.

 

Fotoğraf: CardMapr.nl
İlginizi Çekebilecek Yazılar  YouTube İkinci Çeyrek Reklam Gelirleri Rekor Kırdı