Yasadışı Yayın Platformları Kapattırılıyor

Korsanlıkla mücadele grubu ACE, yasadışı yayın platformları üzerindeki yoğun baskıyı sürdürüyor.

 

TorrentFreak haberine göre, IPTV Hizmetlerini, uygulama geliştiricilerini ve lisanssız yayın sitelerini hedef alarak yeni bir dalga yayından kaldırma işlemi gerçekleştiren ACE, bazılarıyla anlaşmaya varırken diğer platformları kapattırdı.

 

Dünyanın güçlü film, TV şovu ve içerik dağıtım şirketlerinden bazılarını içeren küresel koalisyon olan ACE, olabildiğince çok sayıda korsan yayın hizmetini kapattırma misyonunu sürdürüyor. Neredeyse her hafta ve bazen aynı anda birkaç korsan yayın kapattırılıyor.

 

Korsan servislerin hedef alındığının kesin bir göstergesiyse, haciz işlemlerinin onaylanmasıyla birlikte, yaklaşık bir hafta önce Iconicstreams.com alan adının Amerikan Sinema Filmleri Derneği (MPA) tarafından devralınmasıdır.

 

Iconicstreams.com özel olarak spor kanallarına odaklı, 3.500’den fazla kanalı korsan olarak yayınlayan bir yasadışı siteydi ve Haziran ayından itibaren kapatıldı.

 

Çevrimiçi olarak Iconic Streams’in abonelik satmaya devam ettiğine dair raporlar varsa da, bu bazı potansiyel kullanıcıların korsan yayına hiç ulaşamadan para ödediği anlamına geliyor. Trust Pilot’ta ise birçok kişi servisi, paralarını alıp kaçmakla suçluyor.

 

Iconic Streams’in kapatılmasıyla ortak olarak, MyTVBoss’un (mytvboss.com) alan adı da son günlerde Amerikan Sinema Filmleri Derneği (MPA) tarafından devralındı.

 

MyTVBoss ise, 7.000 canlı kanalı olan bir IPTV servis hizmetiydi. ACE doğrudan Arkansas merkezli operatöre ulaştı ve servis artık yayında değil. Tüm MyTVBoss alan adları ACE’ye aktarıldı ve şimdi ACE internet sitesindeki “Yasal Olarak İzle” bölümüne yönlendiriliyor.

 

Tüm bu gelişmelerin beraberindeyse ACE, EZTV Streamingle iletişime geçti ve doğrudan iletişimin ardından 3.400 canlı kanalı olan EZTV yayınlarını durdurdu.

 

Fotoğraf: Murai .hr
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Rusya’dan Yandex Aleyhine Önemli Karar