WMG’nin E-Ticaret Sitelerine Dava

Warner Music Group’un, yönetiminde olan e-ticaret sitelerinde gerçekleşen kredi kartı hacklemeleri ve veri ihlalleri ile ilgili olarak kişisel bilgilerinin çalındığını iddia eden müşteriler mahkemeye şikayette bulundu.

 

Geçtiğimiz haftalarda Warner Music Group (WMG)’nin üç büyük şirketinin büyük bir veri ihlali ve kredi kartı hacklemesi ile karşı karşıya kaldığını duyurmuştuk.

 

25 Nisan ile 5 Ağustos tarihleri arasında internet sitesi aracılığıyla ürün alan müşterilerin kredi kartı ve kişisel bilgilerinin çalınması üzerine mağdur olan iki müşteri New York federal mahkemesine şikayette bulundu.

 

Digital Music News haberine göre davacılardan birinin onaylamamasına rağmen kredi kartından 197,90 dolar tutarında para çekildi. İkinci davacıdan da para çekilmeye çalışılırken bankanın işlemi bloke etmesi nedeniyle karttan para çekilemedi.

 

Şikayette bulunan müşteriler, WMG’nin kişisel bilgilerini güvenli bir şekilde koruyamadığı ve ihlal sonrası zamanında ve yeterince açıklayıcı bir bildirimde bulunmadığına değindi.

 

Dijital hırsızlık sürecinden kaç müşterinin zarar gördüğü tam olarak belirlenemedi. WMG, faillerin yakalanması için kolluk kuvvetleri ile birlikte çalışma yürütüyor.

 

WMG’nin üst düzey yöneticileri, belirtilen üç aylık süre içinde web siteleri üzerinden ürün satın alanların herhangi bir yetkisiz kredi kartı kullanımına karşı ve WMG olduğunu ya da WMG’yi temsil ettiğini iddia eden kişiler tarafından kaleme alınan şüpheli e-postalar için tetikte olmaları konusunda uyarmıştı.

 

Kredi kartı hacklemesi ile ilgili haber için tıklayınız.

Fotoğraf: CardMapr
İlginizi Çekebilecek Yazılar  YouTube Trump’ın Teşekkür Konuşmasını Engelledi