Warner’dan Yeni Hamleler

Son dönemde teknoloji ve yeni pazarlara yaptığı yatırımlarla dikkatleri üzerine çeken Warner bunlara yenilerini ekledi. Spotify ile podcast anlaşması yaparken Asya bölgesi için When Records şirketininin faaliyete başladığını duyurdu.

 

Spotify tarafından yapılan açıklama ile şirketlerin Warner sanatçılarının yer alacağı podcast programları için anlaşma yaptıkları duyuruldu. Warner Başkan Yardımcısı Oana Ruxandra ise bu işbirliğinin sanatçılarına, hayranlarına yeni hikayeler ile ulaşma imkanı tanıdığını belirtti.

 

Diğer yandan Warner Music Asia tarafından When Records isimli yeni bir yapım şirketinin faaliyete geçtiği duyuruldu. Asya pazarı, özellikle dans müzikleri için giderek cazip bir hale geliyor. Bir süre önce Universal ve Tencent gene elektronik dans müziği üzerine bir ortaklık kurmuşlardı.

 

Whet’in ilk imzası, Ultra, Electric Daisy Carnival, Jungle Festival ve Singapur F1 Grand Prix gibi büyük dans müziği festivallerinde performans sergileyen Çinli DJ ve prodüktör Lizzy Wang ile oldu. Bunun ilk ürünü olan ilk albüm “Flexy” piyasaya çıktı.

 

Fotoğraf: Jacob Morch

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Warner Music Group İkinci Çeyrek Gelirlerini Açıkladı