Warner’dan Yeni Büyüme Adımları

Warner Music Group halka arzından sonra büyümenin bir sonraki aşamasına hazırlanırken, bir dizi anlaşma ve üst düzey atamalar gerçekleştiriyor. Group, Hintli şirket Tips Music ve yatırım şirketi SOSV ile yeni ortaklıklar kurduğunu duyurdu.

 

İlk anlaşma film-müzik plak şirketinin müziklerinin Hindistan’da Warner Music India tarafından, dünya çapında ise WMG’nin dağıtım bölümü ADA tarafından dağıtılmasını içeriyor.

 

Hindistan’daki streaming sayılarının önemli bir kısmını Bollywood filmlerinin müzikleri oluşturuyor ve Tips bu film şirketleri arasında müziğe yatırım yapmaya devam edenlerin başında geliyor. Warner Music India Yöneticisi Jay Mehta, Tips’in Hintçe YouTube içeriğinin ayda 5,1 milyardan fazla görüntülendiğini belirtiyor.

 

SOSV anlaşması müzik kataloglarından çok startup şirketlere odaklanıyor. Warner Music Asia SOSV’i şirketine ait olan Chinaccelerator ve Mox teknoloji tarafından desteklenen bazı startup’lara ortak yatırım yapacak.

 

Warner Grup bu yaz Latin Amerika ve Asya birimlerini de oluşturmuştu.

 

Grup yaptığı bir diğer açıklamayla Nexus Management Grup Başkanı Ceci Kurzman’ı kayıtlı müzik patronu Max Lousada’nın yerine yönetim kuruluna atadığını duyurdu. Bu atama, WMG’nin icracı yönetim kadrosundan yalnızca birinin (CEO Steve Cooper) yönetim kurulunda yer alması planının parçası olarak gerçekleşti.

 

Fotoğraf: wmg.com
İlginizi Çekebilecek Yazılar  BMI Gelirleri Rekor Kırdı