Warner Music Group’un 2020 İlk Çeyrek Raporu

Warner Music Group 2020 ilk çeyrek mali raporunu açıkladı. Warner Music Group (WMG), koronovirüs krizi nedeniyle 2020’nin ilk üç ayında  74 milyon ABD Doları kaybettiğini söyledi. Ancak streaming gelirlerinin de % 11 arttığını belirtti.

 

Şirketin toplam geliri 2019 yılının aynı dönemine göre % 1,7 oranında azalarak 1,07 milyar ABD Doları’na geriledi. Öte yandan, 2019’un ilk çeyreği 67 milyon ABD Doları net gelir getirirken, 2020’nin ilk çeyreği ise 74 milyon ABD Doları net zarar getirdi.

 

WMG, müzik endüstrisindeki diğer tüm şirketler ve profesyoneller gibi COVID-19 salgınının getirdiği bir dizi finansal ve operasyonel zorluklarla karşı karşıya. Üç aylık fiziki satışlar 2019’daki 130 milyon ABD Doları’ndan bu yıl 94 milyon ABD Doları’na düştü.

 

WMG Mali Raporu’nda umut verici gelişmelerden de söz etti. Kayıtlı müzik streaming gelirlerinde geçen yıla göre % 11 artış var. Ayrıca kayıtlı müziğin toplam dijitalden elde ettiği gelir % 5 artarak 626 milyon ABD Doları’na, edisyona ilişkin dijital gelirleri ise % 14 artışla 74 milyon ABD Doları’na çıktı.

 

Senkronizasyon geliri, 2020 yılının ilk çeyreğinde 31 milyon ABD Doları’ndan 34 milyon ABD Doları’na çıktı.

 

Özellikle dijital alandan elde edilen gelirlerdeki artıştan memnuniyetini dile getiren WMG CEO’su Steve Cooper “Yaratıcı inovasyon ve finansal disiplinin ayırt edici kombinasyonunun bu krizi atlatmamıza ve her zamankinden daha güçlü, daha iyi ve daha atak ortaya çıkmamıza yardımcı olacağından eminiz. ” dedi.

 

Fotoğraf: Josh Sorenson
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Afrika’nın Streaming Hizmeti Mdundo Yıllık Raporunu Açıkladı