Warner Music Group’tan Yeni Nesil Hizmetler Açıklaması

Warner Music Group, sanatçılar, şirketler ve markalar için yeni nesil hizmetler sunan WMX’i piyasaya sürüyor.

 

Warner Music Group (WMG), sanatçıları hayranlarıyla buluşturacak ve markaları yaratıcı, sürükleyici ve ilgi çekici yollarla güçlendirecek yeni nesil hizmetler birimi “WMX”i duyurdu. Yeni birim, marka değiştiren WEA ticari hizmetler ve pazarlama ağının yanı sıra şirketin medya ve yaratıcı içerik kolunu da içeriyor.

 

Açıklamada marka değişikliğinin Warner Music’in sanatçılara sunduğu değer önerisinin önemli yönlerine odaklandığı söylendi ve “Bir sanatçının kariyerinin tüm yönlerine süreklilik ve vizyon birliği getiren merkezi bir kurum içi yaratıcı ajans” açıklaması yapıldı. Bu ürün ve doğrudan tüketiciye iletişime (D2C) özel önem verilmesinin yanı sıra; streaming, vinyl, biletleme, moda işbirlikleri, oyun, sosyal, deneyimsel ve diğer hayran deneyimlerinde uzun süredir devam eden uzmanlığı da içeriyor.

 

Açıklamaya göre “Always on/Hep açık” bir pazarlama yaklaşımıyla WMX, yaratıcı çapraz kanal kampanyaları aracılığıyla küresel hayran topluluklarının büyümesine yardımcı olacak.

 

WMX aylık toplam 249 milyondan fazla bağlantılı, kültürel açıdan meraklı bir müziksever kitlesinden oluşan tekil ziyaretçiye sahip. Bu ziyaretçiler gençlik kültürü ve müzik destinasyonu UPROXX, canlı müzik uygulaması Songkick ve önde gelen bir hip-hop medya platformu olan HipHopDX tarafından sağlanıyor. Ayrıca WMX, ABD’de 18-34 arası izleyiciler için en iyi beş video medya şirketi arasında yer almaktadır.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar  WMG’den Yeni Dijital Reklamcılık Stratejisi