Warner Music Group Kredi Kartı Hacklemesiyle Karşı Karşıya

Warner Music Group (WMG)’nin üç büyük şirketi büyük bir veri ihlali ve kredi kartı hacklemesi yaşadı.

 

Warner Music Group yetkilileri kişisel ve finansal bilgileri tehlikeye atılmış olabilecek kişilere derhal bir mektup göndererek durumu bildirdi. Bildirim saldırıdan kaç hesabın etkilendiğini tam olarak belirtmiyor ancak yetkisiz (ve muhtemelen tanımlanamayan) üçüncü şahısların veya tarafların “Warner Music Group tarafından işletilen bir dizi e-ticaret web sitesini” hedef aldığını kabul ediyor.

 

Digital Music News haberine göre etkilenen müşterilerden özür diledikten ve hassas verilerini koruma taahhüdünü yineledikten sonra WMG, ihlalin 5 Ağustos Çarşamba günü tespit edildiğini belirtti. Şok edici dijital hırsızlık vakası, 25 Nisan ve 5 Ağustos tarihleri ​​arasında Warner Music’in web mağazalarında alışveriş yapanların adları, e-posta adresleri, adresleri, telefon numaraları ve kredi kartı bilgileri dahil olmak üzere “her türlü kişisel bilgiyi” kapsıyor olabilir.

 

Hassas bilgilerin çeyrek yıldan fazla bir süre boyunca çalındığı ve yüksek profilli suçun bir grup tüketiciyi etkilediği tahmin ediliyor.

 

Mektupta WMG’nin kapsamlı bir adli soruşturmayı hemen başlattığı ve suçun öğrenilmesi üzerine derhal sorunu çözmek ve düzeltmek için adımlar attığı da belirtiliyor.

 

Warner Music’in üst düzey yöneticileri, belirtilen üç aylık süre içinde web siteleri üzerinden ürün satın alanların herhangi bir yetkisiz kredi kartı kullanımına karşı ve WMG olduğunu yada WMG’yi temsil ettiğini iddia eden kişiler tarafından kaleme alınan şüpheli e-postalar için tetikte olmaları konusunda uyardı.

 

Ayrıca Warner, New York merkezli bir risk danışmanlığı ve kurumsal araştırma firması olan Kroll’un kimlik izleme hizmetlerinin maliyetini karşılıyor ve ürün alanları bu hizmeti kullanmaya teşvik ediyor. İhlalin mağdurları, ücretsiz 12 aylık koruma için Kroll’a başvurabilir (11 Aralık Cuma gününe kadar).

İlginizi Çekebilecek Yazılar  VEVO Apple TV İçin Özel Bir Aplikasyon Geliştiriyor

 

Fotoğraf: CardMapr