VR Müzik Oyunu Beat Saber 4 Milyon Kopya (Ve 40 Milyon Şarkı) Sattı

Facebook’un Oculus Quest sanal gerçeklik (SG) başlıkları için yavaş ama emin adımlarla daha güçlü bir iş alanı oluşuyor ve müzik oyunu Beat Saber bunun ön saflarında yer alıyor.

 

İçerik Başkan Yardımcısı Mike Verdu yeni bir blog yazısında, “Platformlar arasında 4 milyondan fazla kopya ve ücretli DLC’lerden (indirilebilir içerik) 40 milyondan fazla şarkı satan” oyunun en son istatistiklerini ortaya koydu. Mayıs 2020’ye kadar satılan 10 milyon şarkıdan 40 milyona yükselişte, Beat Saber’in o tarihten beri aylık ortalama 3,4 milyon şarkı satışı yapması önemli rol oynadı.

 

Yazıda ayrıca Oculus Quest uygulamaları ve oyunları için en son genel istatistikler verildi. Facebook’un Eylül 2020’deki geliştirici etkinliğine atıfta bulunan Verdu, “Facebook Connect’te, Quest platformundaki 35’ten fazla oyunun milyonlarca gelir elde ettiğini de paylaştık” diye yazdı. “Yaklaşık dört buçuk ay sonra bu sayı şimdi milyonlarda, yani birkaç ay öncesine göre neredeyse iki kat daha fazla gelir sağlayan 60’tan fazla oyun var. Başka bir deyişle, mağazamızdaki üç ücretli uygulamadan biri 1 milyon doların üzerinde gelir elde ediyor”. Mağazanın özenle seçilmiş yapısı bunda önemli bir rol oynasa da, bu iyi bir isabet oranı.

 

Bu açıklamalar SG uygulamalarının müzik dünyası için yeni ve gelişmeye açık bir pazar oluşturacağını gösteriyor. Oyun ve müzik dünyasının birlikteliği iki taraf içinde verimli olacak bir sinerji doğuruyor.

 

Fotoğraf: Aman Shrestha
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Müzik Sektörü’nden Twitter’a Lisans Baskısı