Vinyl Plak Tesisleri Açılıyor

Bir vinyl plak çıkarma arzusu olan herhangi bir sanatçı, uzun bir bekleme süresinin gerektiği gerçekliğiyle karşı karşıya kalıyor. Bazı durumlarda 12 ay kadar beklenebiliyor. Ancak iş yükünü hafifletmeye yardımcı olacak bir dizi yeni vinyl baskı tesisi devreye girmek üzere.

 

Mobile Fidelity Sound Lab ve onun ana şirketi Music Direct tarafından Oxnard, California’da inşa edilen yeni tesis 8 tane vinyl baskı makinesiyle sektörde yeni bir yapıtaşı oldu.

 

Eski geri dönüştürülmüş makineleri kullanan birçok tesisin aksine, pres makineleri yepyeni. Tesisin 2023 yılında devreye girmesi planlanıyor.

 

Bir diğeri ise Denver’da VMP tarafından inşa edilen ve 2022’nin sonlarında devreye girmesi planlanan 14.000 metrekarelik bir tesis. İngiltere ve Berlin’de açılacak olan yeni tesisler de sipariş yükünü hafifletmeye yardımcı olacak.

 

İlginç olan kısım ise inşa edilen yeni tesislerin çoğunun, geçmişteki bazı büyük tesislere kıyasla oldukça küçük olması. Ayrıca kurulacak fabrikaların birçoğu, dış siparişlerden ziyade özel kayıt şirketleri için şirket içi siparişleri doldurmayı hedefliyor.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Plak Geçici Bir Moda Mı?