VEVA Collect: Yaratırken Hak Et

Müzik sektöründeki en önemli sorunlardan birisi kayıt sürecine katkı verenlerin haklarının kayıt altına alınmasıdır. Özellikle işbirliği süreçlerinin uluslararası hal alması ve dijitalleşmesi bunu giderek zorlaştırıyor. VEVA Collect bunu sağlamak için Yaratırken Hak Et sloganıyla yola çıkan bir platform.

 

VEVA Collect kayıt sürecinin her aşamasını kapsayan bir platform. Şarkının yazımından master aşamasına tüm dosyaların ve katkı verenlerin saptanmasını sağlıyor.

 

Programın önemli yanlarından birisi müzik sektörü için özel olarak tasarlanmış, sıkıştırılmamış, yüksek çözünürlükteki dosyalara izin vermek gibi özelliklere sahip olması. Buna ek olarak dosya paylaşımları için de özel uygulamalar geliştirilmiş durumda.

 

Saklanan dosyaların içerik olarak kıymetini dikkate alarak bankacılık standartlarında bir güvenlik düzeyi sağlanmış. Tüm dosyalar AES-256 seviyesinde şifreleme ile korunuyor.

 

Yapıtlar üzerindeki hak sahiplikleri ise dosyaları yükleme aşamasında işlendiğinden karışıklıklar ortadan kalkıyor ve sahipsiz haklar sorunu çözülmüş oluyor. Birden fazla kişinin birlikte çalıştığı dosyalar paylaşıldığı için hata ihtimali en aza iniyor.

 

Sistemle ilgili daha fazla bilgi için tıklayınız.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Clubhouse Benzerleri Yaygınlaşıyor