Uygulama Adaleti Komisyonu / Coalition For App Fairness Kuruldu

Önde gelen uygulama geliştiricileri, dijital platformlarda rekabeti teşvik etmek ve inovasyonu korumak için uygulama adaleti koalisyonunu oluşturdular.

 

Bağımsız ve kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan CAF, tüketicilerin seçimlerini korumak için yasal ve düzenleyici değişiklikler dahil olmak üzere, uygulama ve oyun geliştiricileri için güvenli ve adil bir platform oluşturulması yönünde gerekli yaptırım ve reformları savunacak.

 

Kendi web sitelerinden yapılan açıklamaya göre Koalisyon (CAF/Coalition for App Fairness), Basecamp, Blix, Blockchain.com, Deezer, Epic Games, European Publishers Council, Match Group, News Media Europe, Prepear, Protonmail, SkyDemon, Spotify ve Tile tarafından oluşturuldu. CAF, tüketicinin seçimini korumaya, rekabeti teşvik etmeye ve dünya çapındaki tüm uygulama ve oyun geliştiricileri için eşit şartlar yaratmaya kendini adamış herhangi bir sektördeki her büyüklükteki şirketi kendi web sitesi üzerinden üyeliğe davet ediyor.

 

Koalisyon halihazırda, bu mağazaların nasıl çalışması gerektiğine ilişkin görüşlerini ortaya koyan 10 maddelik bir “Uygulama Mağazası İlkeleri” yayınladı. Bazıları Google ile ilgili olsa da özellikle Apple hakkındaki şikayetlerin özetine de yer verilen koalisyon açıklamaları da mevcut.

 

Spotify’ın Global İlişkiler Başkanı ve Hukuk Şefi Horacio Gutierrez, Coalition for App Fairness için “tüketicinin seçiminin korunması ve herkes için eşit şartlar sağlanması çabasına yönelik uygulama ve oyun geliştiricilerin sesi olacak” dedi.

 

Koalisyonla ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Fotoğraf: radovan
İlginizi Çekebilecek Yazılar  YouTube’dan Klip Denemeleri