UNIVERSAL Müzik, MENA’da Atak Yapıyor!

Müzik Sektörünün önemli şirketi Universal Fas’ta ve İsrail’de yerel ofisler açarak MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) bölgesinde atak yaptı.  Bölgede ilk bağımsız ofisleri kuran “majör” şirket oldu. Şirketten yapılan açıklamada ofislerin yerel sanatçıların keşfedilmesi ve tanıtılması ağırlıklı çalışacakları belirtildi.

 

Universal Music Morocco, UMG’nin Dubai’deki mevcut bölge merkezine bağlı olarak çalışacak ve Universal Music MENA CEO’su Patrick Boulos’a rapor verecek. Ofisin başına  Serena Safieddine atandı.

 

Universal Music Morocco,  A&R ve  yaratıcı ve ticari ortaklıklara odaklanacak ve Kuzey Afrika’lı sanatçıların küresel dinleyicilere ulaşması için çalışacak.  Ekip, dünya çapındaki UMG operasyonlarıyla uyum içinde Universal Music France ile birlikte projeler geliştirecek.

 

Şirketin Tel Aviv’de kurulan İsrail ofisi de benzeri iddialar ile açıldı ve başına HOT kablolu TV grubundan Yorum Mokady getirildi. Şirket tarafından yapılan açıklamada “yerel sanatçılarla mukavele imzalamak, onların gelişmesine katkı vermek, ticari ortaklıklar geliştirmek gibi hedefleri olduğu belirtildi.

 

Bu hamleler Universal Grubu’nun rakipleri karşısında bir adım öne geçme çabası olarak algılanıyor.

Fotoğraf: Alexey Ruban
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Spotify’ın Yeni Podcast Yatırımı