Universal Music Group, Queen Rock Tour Video Oyununu Tanıttı

Queen’in android ve iOS cihazlarda oynanabilecek olan oyunu “Queen: Rock Tour”un lansmanı yapıldı. Oyuncular, dünyadaki farklı mekanlarda Queen klasiklerinden oluşan katalogla birlikte oyun oynayabiliyorlar.

 

Universal Music Group pazarlama başkan yardımcısı Andrew Kronfeld, Queen’in dünya çapında, tarihteki en ikonik ve önemli gruplardan biri olarak tanındığını belirtti. Bohemian Rhapsody biyografisinin dünya çapındaki büyük gişe başarısının ardından, ilk canlı gösterilerinden on yıllar sonra, popülaritelerinin her yıl artmaya devam ettiğini vurguladı. Kronfeld “Rock Tour’un lansmanının, benzersiz rock mirasını ve kataloğunu bu benzersiz yeni oyun deneyimi aracılığıyla yeni nesil hayranlara tanıtacağını umuyoruz” dedi.

 

Disney Müzik Grubu başkanı Ken Bunt da Queen hayranlarının grupların efsanevi müziğini yeni bir şekilde deneyimlemesine izin vermek için Queen, UMG ve Gameloft ile ortak çalışmaktan heyecan duyduklarını söyledi.

 

Gameloft’un Markalar Kreatif Direktörü Ratajczak ise “Rock tarihinin en önemli gruplarından birine uygun bir saygı göstermek için Queen’in tarihinin, özgünlüğünün ve sanatçılığının ayrıntılarına muazzam bir önem verdik ve bugün mobil cihazlarda grup odaklı müzik oyunlarının nasıl yürütülebileceğine dair yeni standartlar belirlemeyi hedefledik” dedi.

 

Oyunun Google Play açıklamasında “Queen ile “Bohemian Rhapsody”, “We Will Rock You”, “We Are the Champions” ve “Radio Ga Ga” dahil 20’den fazla klasik şarkının ritmini parmaklarınla takip ederek tam bir rock efsanesi ol” deniliyor.

 

Fotoğraf: Brett Jordan
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Beach Boys Tüm Haklarını Iconic Şirketine Sattı