UMG’de Virgin Records İçin Yeni Dönem

Universal Music Group geçtiğimiz hafta yaptığı açıklama ile ikonikleşen Virgin Records markası ile ilgili yeni dönem planlarını açıkladı. Şirket, Virgin markasını sektörün en dinamik girişimcileri ile dünya çapındaki bağımsız yeteneklere sanatçı ve yapım şirketi hizmeti sunan yeni bir küresel ağ olarak konumlandıran “Virgin Music Label & Artist Services”ı tanıttı.

 

UMG Başkanı ve CEO’su Sir Lucian Grainge “UMG’nin rakipsiz bölgesel yönetim ekiplerini özel kaynaklar ve sınıfının en iyisi hizmetler ve teknolojiyle birleştirerek, uzun vadeli ortaklıkları geliştirmeye yardımcı olmak istiyoruz. Yeni nesil bağımsız yapım şirketleri ve sanatçıların küresel başarı elde etmesi için küresel dağıtım ve yapım şirketi hizmetleri gerekir. Bu bağlamda, yeni bir model olarak bu ikonik müzik markasının yeniden canlandırıldığını duyurmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

 

Virgin’in Kurucusu Sir Richard Branson ise “Londra’da 1972 yılında ilk bağımsız plak mağazamızı açtıktan yarım yüzyıl sonra bugün, Virgin Music adının müzik dünyasının en iyi girişimcileri, yenilikçileri ve sanatçılarını temsil etmeye devam etmesinden gurur duyuyorum” diyerek duygularını ifade etti.

 

UMG açıklamasında, 1972 yılında İngiltere’de Branson tarafından kurulan Virgin Records’un neredeyse yarım yüzyıldır müzik kültürünün yeniden tanımlanmasına yardımcı olduğu belirtilerek, bağımsız müzik dağıtımında Virgin’in prog, reggae, punk ve new wave’ın küresel başarısında kilit bir katalizör olduğu, söylendi.

 

Virgin Records, David Bowie, Sex Pistols, Aaliyah,The Rolling Stones, George Michael, Janet Jackson, Lenny Kravitz, Culture Club, Massive Attack ve Spice Girls gibi geçtiğimiz yüzyılın en etkili ve saygılı sanatçılarından bazılarına ev sahipliği yaptı.

 

Açıklamaya göre zengin kültürel ve müzikal mirasını geliştirmek için “Virgin Music Label & Artist Services”, her bölgede son derece yetenekli yönetici ekipler tarafından yönetilecek ve UMG’nin endüstri lideri teknoloji platformlarını, uzman yerel ağlarını ve uzmanlığını UMG’nin globaliyle birleştiren tam kaynaklara sahip bölgesel merkezler olacak. Uzun vadeli başarı için yapım şirketlerinin ve sanatçıların dünya çapında konumlandırılmasına yardımcı olacak ve yeni nesil bağımsız sanatçılar ile yapım şirketlerinin dünyanın dört bir yanında bulunan yeni izleyicilere ulaşmalarını olanak tanıyacak.

İlginizi Çekebilecek Yazılar  WOMEX 2020 Dijital Ortamda

 

UMG, Virgin’in dünyanın en büyük beş müzik piyasasında (ABD, Japonya, Birleşik Krallık, Almanya, Fransa) ve dünyanın en hızlı büyüyen bölgesi olan Latin Amerika’nın halihazırda kurulmuş birimleriyle sanatçılara küresel çözümler sunmaya hemen başlayacağını da duyurdu.

 

Fotoğraf: Andrew Ling