UMG, Sosyal, Fitness ve Oyun Alanlarında Büyüyecek

Universal Music Group İcra Kurulu Başkanı Lucian Grainge, UMG personeline gönderdiği yıl sonu e-postası ile şirketin 2021 planlarına yönelik ipuçları sundu.

 

Haber kaynağı Musically’e göre gönderilen e-postada “UMG’nin yüksek büyüme oranlı pazarlarda daha fazla yeni kreatif labellar piyasaya süreceği” yazıldı ve Çin, Hindistan ve Afrika pazarları örnek verildi. Grainge, UMG’nin “Bağımsız sanatçılara ve girişimcilere mevcut en güçlü, küresel kaynakları sağlama” ve “Dijital ortak portföyümüzü sosyal, fitness, oyun ve diğer sektörlerdeki yeni yenilikçileri içerecek şekilde genişletme” planlarının altını çizdi.

 

Öte yandan UMG tarafından 15 yıldan fazla süredir başarılı bir ortaklığı sürdüren Concord ile küresel bazlı dağıtım sözleşmesinin genişletildiği de duyuruldu ve Concord’un yapım şirketinin genişlemesinde önemli bir etken olduğu belirtildi.

 

UMG tarafından çalışanlarına yapılan bu duyuru müzik devlerinin yeni büyüme stratejilerini ortaya koyan güzel bir örnek oldu. Bir yandan bugüne kadar çok girilmemiş olan ve yerel repertuarın önem taşıdığı Çin, Hindistan ve Afrika pazarlarında yatay genişleme diğer yandan doyuma ulaşmakta olan pazarlarda yeni kullanım alanları yaratarak dikey gelişme sağlanması bu stratejinin iki önemli ayağı olarak öne çıkıyor.

 

Fotoğraf: Geert Pieters
İlginizi Çekebilecek Yazılar  TuneCore’da Değişim Devam Ediyor