Twitter Spaces Hayata Geçiyor

Twitter blog sayfasından yaptığı açıklama ile canlı sesli sohbetleri içeren Clubhouse benzeri uygulaması Spaces’ı başlattığını duyurdu. Geçen yıl tanıttığı ve sınırlı sayıda bir grupla test ettiği uygulamanın gelen bildirimler doğrultusunda yapılan iyileştirmeler dikkate alınarak yenilendiğini açıkladı.

 

Twitter 3 Mayıs’ta yayınladığı blog yazısında Twitter’da 600 veya daha fazla takipçisi olan tüm hesaplar için bir Stüdyo düzenleme olanağı getirdiklerini duyurdu. Bu aşamanın, uygulamayı herkese açmadan önce bir test olarak da kabul edilebileceğini belirtti.

 

Şirkete göre Spaces, tweet atmaktan konuşmaya, okumadan dinlemeye kadar özgünlük ve nüans, derinlik ve yalnızca insan sesinin getirebileceği güçle gerçek, açık sohbetleri mümkün kılıyor.

 

Spaces’ın, yalnızca birkaç kişiyle küçük ve samimi sohbetler veya binlerce dinleyiciyle gelişmeler hakkında büyük tartışmalara olanak verdiği ifade edildi.

 

iOS ve Android sistemler için, Twitter’da takip edilen birisi bir Stüdyo’da yayına başladığında veya konuştuğunda, canlı olduğu sürece zaman çizelgesinin üst kısmında mor bir balon görünecek. Bir Spaces’a dinleyici olarak katılım söz konusu olduğunda emojilerle tepki verilebilir, sabitlenmiş tweetlere göz atılabilir, alt yazılarla birlikte takip edilebilir, Spaces’a tweet veya DM gönderilebilir veya konuşma talebinde bulunulabilir.

 

Daha fazla bilgi için tıklayınız.

 

Fotoğraf: Joshua Hoehne
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Morgan Stanley Warner Music Group’tan Hisse Satın Aldı