TuneCore’da Değişim Devam Ediyor

Dijital müzik dağıtım hizmeti TuneCore, Rusya ve Brezilya’da piyasaya girmesinin ardından üst düzey yönetiminde de yeni değişiklikler yaptı.

 

TuneCore’da Andreea Gleeson Gelirler Yöneticisi, Matt Barrington ise Operasyon Yöneticisi olarak terfi ettiler. Artık doğrudan TuneCore’un Paris merkezli ana şirketi Believe’e rapor verecekler.

 

TuneCore’un en son Finans Yöneticisi olan Barrington yeni görevinde finans, veri, teknoloji, ürün, operasyonlar ve hukuk departmanlarını denetleyecek.

 

Gleeson ise TuneCore’a 2015 yılında Pazarlama Sorumlusu olarak katılmış, ardından Pazarlama Yöneticiliğine terfi etmişti. Gelirler Yöneticisi olarak atandığı yeni görevinde pazarlamayı, sanatçı desteğini, sanatçı ve ortaklık ilişkilerini ve uluslararası konuları denetleyecek. Gleeson, şirketin hem yerleşik hem de gelişmekte olan önemli müzik pazarlarında uluslararası genişlemesine öncülük ediyor.

 

Rusya ve Brezilya’ya piyasaya girmesiyle TuneCore dokuzuncu ve onuncu ülkelere de açılmış oldu. TuneCore önümüzdeki birkaç yıl içerisinde genişlemeyi sürdürmeyi planladığını ifade ediyor.

 

Hatırlanacağı üzere TuneCore Hindistan’da da piyasaya girmişti. Almanya, Fransa, İtalya, İngiltere, Avustralya pazarlarında zaten bulunan TuneCore 2011’de TuneCore Kanada, 2012’de TuneCore Japonya olarak yerelleştirilmiş hizmetler sunuyor.

 

Rusya’da TuneCore’un başına Ivan Ivanov atandı. TuneCore ve sanatçıları adına önde gelen yerel müzik toplayıcı UMA ve yerel dijital müzik mağazası Yandex ile ortak çalışacak. Ivan Ivanov Rus müzik pazarının sosyal medya ve streaming hizmetlerinde önemli büyüme kaydettiğini ve TuneCore Rusya ile yerel müziğin dünyaya açılacağını ifade etti.

 

Brezilya’nın başında ise Sony Music Los Angeles Latin müzik bölümünde işe başlayan ve Latin Amerika’da iMusica’da Pazarlama Müdürü olarak çalışan Bruno Duque var. Duque de TuneCore Brezilya’ya katılmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

 

Paris merkezli müzik dağıtımcısı Believe’in sahip olduğu TuneCore Spotify, iTunes/Apple Music, YouTube Music, Amazon Music, TikTok ve Deezer dahil 150’den fazla dijital platformda müziklerin dağıtılmasını sağlıyor. Şirket yeni atamaları ve girişimleriyle uluslararası alanda genişlemeyi sürdüreceğe benziyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar  İklim Krizine Karşı Konser Dizisi

 

Hatırlanacağı üzere Believe, DMC hisselerinin bir kısmını geçtiğimiz aylarda satın almıştı ve Believe’ın Türkiye’yi yatırım yapılacak ülkeler arasında gördüğü yorumlarını beraberinde getirmişti. Believe’in sahip olduğu TuneCore’un Türkiye piyasasına da dahil olup TuneCore Türkiye’yi oluşturup oluşturmayacağını zaman gösterecek.

 

Fotoğraf: Ellicia