Triller’dan Canlı Stream Özelliği

12 Ekim 2020’den itibaren, Triller kullanıcıları canlı stream yapma olanağına sahip olacaklar. Ayrıca bu yeni özellikle içerik oluşturucular oluşturdukları içeriklerden para kazanma imkanını elde edecekler. Paywall ve Donate Now özelliği ile, içerik oluşturucular istedikleri zaman devreye girerek ek para kazanma yollarını açacaklar.

 

Triller CEO’su ve İcra Kurulu Başkanı Bobby Sarnevesht “Canlı yayına geçmek, influencerlarımızın istediği ilk şeylerden biriydi” diyerek, var olan en iyi ve en sofistike “devreye girme/go live” teknolojisi olan bir programı tasarladıklarını duyurdu.

 

Triller, oluşturdukları iş modelinin merkezinde içerik oluşturucuların refahı olduğu için, canlı yayınlar sırasında toplanan tüm paranın % 70’inin doğrudan içerik oluşturucuya gitmesini sağlayacak.

 

Triller influencerlar için, ilk gelene ilk hizmet esasına göre 5 milyon dolarlık ‘devreye girme/go live’ listesi belirledi. Aynı anda 1 milyon izleyiciye ulaşan ilk 10 influencerın her biri, şirketten doğrudan 50 bin dolar bağış alacak.

 

Bobby Sarnevesht “Sosyal platformlarda canlı stream etkinliklerinde aynı anda milyonlarca izleyici olduğunu ve bu neslin canlı stream içeriğine büyük bir talebi olduğunu” belirterek, “Kullanıcılarımızın uygulamamızı güncellemeye devam ettiğimizi ve yaptıklarımıza göre yeni özellikler eklediğimizi bilmelerini istiyoruz” dedi.

 

Bu son gelişme, Triller tarafından bu Haziran ayında kullanıcılarına spor, müzikal eylemler ve daha fazlası dahil olmak üzere canlı etkinlikleri izleme fırsatı vermek amacıyla satın Halogen Networks’ün platforma yaptığı son katkıdır..

 

Triller 250 milyondan fazla indirmeye sahip ve Alicia Keys, Cardi B, Marshmello, Roddy Ricch ve Eminem gibi ünlüler kendi müzik videolarını oluşturmak için uygulamayı düzenli olarak kullanıyorlar. Triller, yakın zamanda Proxima Media tarafından satın alındı.

 

TikTok benzeri bir hizmeti de sunan ve onun rakibi olarak görülen Triller’ın yeni girişimleri, uygulamanın yakın zamanda sıklıkla gündeme geleceğini gösteriyor. Hatırlanacağı üzere Triller, PRS for Music, GEMA, STIM, IMRO, Concord, Downtown ve Peer gibi kuruluşlarla lisans sözleşmelerini imzalamıştı. Haberin detayları içi tıklayınız.

İlginizi Çekebilecek Yazılar  TikTok Satışında Yeni Gelişmeler

 

Fotoğraf: Solen Feyissa