TikTok’un En Büyük Rakibinden Lisans Anlaşmaları

TikTok’un en büyük rakiplerinden olan ve TikTok benzeri hizmet sunan Triller farklı kurumlarla lisans sözleşmesi imzaladı.

 

Digital Music News haberine göre Triller, PRS for Music, GEMA dahil, STIM, IMRO gibi başka meslek birliklerinin ve Concord, Downtown, Peer gibi bağımsız müzik şirketlerinin hak takibini yapan ICE Core ile sözleşme imzaladı.

 

Triller ve ICE Core sözleşmesi hak sahiplerinin telif hakkı ödemelerine katkı sağlayacak veri raporlama ve geliştirme desteğini de içeriyor. Triller, bu anlaşmalar ile 160’dan fazla ülkede kullanılacak.

 

Hindistan, TikTok’un da içinde olduğu Çin merkezli 59 uygulamanın ülkede kullanımını yasaklamıştı. TikTok’un rakibi Triller ise Hindistan’ın en büyük streaming servislerinden JioSaavn ile sözleşme imzaladı. TikTok’un yasaklı olduğu bu bölgede Triller’ın kullanıcı sayısı da gün geçtikçe artacaktır.

 

TikTok’un ABD’deki belirsiz geleceği aylık yaklaşık 100 milyon aktif kullanıcısı olan ve Ağustos ayında App Store’un zirvesinde olan Triller için bir fırsat olabileceği yorumu yapılıyor.

 

Triller, Temmuz 2015’te piyasaya sürülen bir Amerikan video paylaşım sosyal ağı ve eğlence platformudur. Uygulama iOS ve Android için mevcuttur ve TikTok’a benzer bir tarzda hizmet sunar.

 

Fotoğraf: Solen Feyissa
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Covid-19 Müzik Streaming Piyasasının Büyümesini Hızlandırdı