TikTok’tan Sarmalayan Müzik Yaratıcı Efektleri

TikTok geçtiğimiz hafta yaptığı açıklama ile, anlatım ve yaratıcılığa yeni bir boyut katacak birçok etkileşimli ve duyarlı müzik yaratıcı efektleri olan, yeni sarmalayıcı müzik yaratıcı efektleri hakkında bilgi verdi. Yeni efektler, gerçek zamanlı ve etkileşimli müzik işleme teknolojileriyle destekleniyor.

 

Music Visualizer, bunların ilki olup şu anda küresel olarak TikTok’ta erişilebilir durumda. Efekt, en sevdiğiniz şarkının (veya ses kitaplığımızdan istediğiniz herhangi bir şarkının) ritmini gerçek zamanlı olarak saptamakta ve yeşil ekran teknolojisini kullanarak bir animasyon oluşturmaktadır.

 

AREA21, TikTok’ta Music Visualizer’ı kullanan ilk videoda “La La La” adlı parçasının tanıtımını yaptı.

 

İkinci efekt olan Music Machine ise video çekimi sırasında ekranda görünen etkileşimli bir araç seti sunuyor. Film çekerken videoyu oluşturmak için düğmelere dokunuyorsunuz ve ekrandaki kaydırıcıyı ayarlıyorsunuz. Düğmeler ve ses efektleri her türlü mix yapma olasılığını veriyor.

 

Kullanıcılar farklı müzik katmanları için MIDI döngülerinin gerçek zamanlı biçimde oluşturulmasını kontrol edebilecekler. Music Machine ayrıca tını ve perdeyi korurken gerçek zamanlı BPM ayarına izin veren bir BPM kaydırıcısına sahip. Ayrıca videonuzun görsellerini oluşturduğunuz müzikle senkronize eden beş adet, tek seferlik ses efekti ve dinamik görseller var.

 

Diğer efektler ise senkronizasyon ve geçişler için kullanılıyorlar ve delayed beats, text beats, solid beats ve mirror beats adını taşıyorlar. Bu efektlerle senkronize birtakım videolar oluşturmak mümkün hale geliyor.

 

Daha fazla bilgi için tıklayınız.

 

Fotoğraf: Obi Onyeador
İlginizi Çekebilecek Yazılar  TikTok’a Veri Toplama Suçlaması