TikTok Yeni Albüm Tanıtımına Başlıyor

TikTok müzik ve videoların birleştirilerek efektler ile kullanıcıların videolar oluşturup yayınladığı bir eğlence platformu, aynı zamanda en fazla kullanılan uygulamalardan biri. Hem kullanıcılarının çok fazla olması hem de müziğin uygulama içinde çok göz önünde olması TikTok’un müziğe daha fazla yatırım yapmasını sağlıyor.

 

Uygulamayı sanatçılar da çevrimiçi konserleri için kullanıp gönderilen hediyeler sayesinde gelir elde edebiliyor ve hayranlarıyla keyifli vakit geçirebiliyorlar. Son dönemlerde Türkiye’de TikTok Live sahnesinde “Benimle Söyle Müzik Karnavalı” ismi altında birçok sanatçı ve influencer konser ve etkinlik düzenledi ve düzenlemeye devam ediyor. Dünyada daha geniş çaplı uygulamalar da mevcut.

 

Yakın zamanda yapılan duyurulara göre, dünyada da TikTok Live’da ”Watermarked” adı altında ünlü sanatçılarla canlı yayınlar düzenlenecek. Her Perşembe günü Amerika saati 23’te TikTok Live’da “Watemarked” serisinde farklı sanatçılarla program yayınlanacak. Her bölümde sanatçılar albümlerindeki parçaları tanıtacak ve hayranları tarafından yorumlarda gönderilen soruları cevaplandıracak. Buraya konuk gelen ve programı yöneten sanatçılar albümleri henüz yayınlanmadan ilk tanıtımlarını TikTok Live’da “Watermarked” serisinde yapacak.

 

İlk program 22 Ekim’de Amerikan sanatçı Luke Combs ile olacak. Sonraki hafta 29 Ekim’de de rap müziğin önemli isimlerinden Trippie Redd konuk olacak.

 

TikTok, bu gibi etkinliklerle hem sanatçılara hem de müzik endüstrisine katkı sağlıyor.

 

Fotoğraf: Aaron Weiss
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Instagram ve Youtube’dan, Tiktok’a Benzer Özellikler