TikTok ve Sony Music Lisans Anlaşması

TikTok Sony Music’le lisans anlaşmasını imzaladı. Artık TikTok içerik oluşturucuları Sony Music repertuarını kullanabilecek.

 

TikTok ve Sony Music TikTok kullanıcılarının yaratıcılık ve kişiselleştirme seviyelerini artırmak ve ayrıca küçük ve orta düzeyde işletmelerin sanatçıları ve müziklerinin hayranlarıyla buluşmasını sağlamak için birlikte çalışacaklar. Platformda bu sanatçıların tanıtımı sağlanacak.

 

Sony Music Küresel Dijital İşler Başkanı Dennis Kooker kısa formda video kliplerin müziğin genel büyümesine ve hayranların onu deneyimleme biçimine katkıda bulunan müzik ekosisteminin heyecan verici yeni bir parçası haline geldiğini belirterek bu alanda lider TikTokla müziğin keşfedilmesini sağlamak, yaratıcılık fırsatlarını genişletmek ve sanatçı kariyerlerini desteklemek için ortaklık kurmaktan memnun olduklarını ifade etti.

 

TikTok Küresel Müzik Başkanı Ole Obermann ise Sony Music’le bu anlaşmayı imzalamaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek ABD’deki ve dünyanın dört bir yanındaki inanılmaz Sony sanatçıları kadrosunu yeni izleyicilerle buluşturmak ve TikTok’un gücünden yararlanmak için birlikte çalışmayı sürdüreceklerini belirtti.

 

Fotoğraf: Solen Feyissa
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Canlı Konser İzleme Sayısı Podcasti Geçti