TikTok Hollanda Eser Sahipleri Meslek Birliği İle Anlaştı

Hollanda eser sahipleri meslek birliği Buma Stemra dünyanın en yaygın kısa mobil video paylaşım sitesi olan TikTok ile lisans anlaşmasını imzaladı. TikTok’un Avrupa’da 100 milyon aktif kullanıcısı var.

 

TikTok’un Küresel Müzik Başkanı Ole Obermann’a göre Buma / Stemra ile yapılan bu anlaşma, Hollandalı müzik eser sahiplerine ait teliflerin ödenmesini güvence altına alıyor ve TikTok’un müzikleri kullanılan hak sahiplerine ödeme yapma taahhüdünün altını çiziyor. Obermann anlaşma ile ilgili olarak “Dünyadaki müzikseverler, ünlü Hollandalı prodüktörlerin, DJ’lerin ve eser sahiplerinin müzikal yeteneklerinden yararlanarak platformumuzda kendi yaratıcılıklarını ifade edebilirler” diyerek, mevcut ilişki üzerine inşa edilen bu çok yıllı anlaşmayı sonuçlandırabildikleri için çok memnun olduklarını ifade etti.

 

Buma / Stemra CEO’su Bernard Kobes ise “TikTok ile yapılan sağlam ve yapıcı müzakerelerin bu anlaşma ile sonuçlanmasından çok memnun olduğunu” belirterek, “Bunun, özellikle de diğer pazarlardan gelen gelirlerin son derece düştüğü bir dönemde, kendilerine üye olan eser sahipleri ve editörler için iyi bir haber olduğunu” duyurdu.

 

Fotoğraf: Obi Onyeador
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Universal Music Group, Queen Rock Tour Video Oyununu Tanıttı