TikTok Amerika’da YouTube’u Geçecek

Özellikle Amerika’da internet kullanım alışkanlıklarına ilişkin tahmin çalışmaları yürüten Insider Intelligence çalışmasına göre Amerika’da TikTok, YouTube’u geride bırakacak. Süreç içinde diğer uygulamaları da geride bırakacağı tahmin ediliyor.

 

Amerikalı TikTok kullanıcıları bu yıl sosyal medya platformunda, YouTube kullanıcılarının YouTube’da geçirdiği zamandan daha fazla zaman geçirecek. Bu fark şimdilik sadece bir dakikanın küçük bir kısmı kadar, ancak önümüzdeki yıllarda bu zaman artacak.

 

TikTok’ta tüketicilerin geçirdiği zaman hızla artıyor. 2020’de platform Facebook ve Instagram’ı geçti ve kullanıcılar Facebook’ta geçen 34,6 dakikadan 4 dakika daha fazla (38,6 dakika) TikTok’ta zaman geçiriyor.

 

Insider Intelligence’a göre TikTok YouTube’u hedefliyor. Uygulama geçen yıl 3 dakikalık videolar, birkaç ay sonra da 5 dakikalık videolar yayınladı. Şubat ayında, 10 dakikalık videoların tanıtımıyla uzun biçimli içeriğe doğru net bir adım attı.

 

TikTok reklam gelirleride artışta. 2021 yılında 2,1 milyar dolan olan gelirlerin 2022 yılında 5,96 milyar dolara, 2024 yılında ise 11,01 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Bu rakamlar TikTok’un 2024 yılında Youtube reklam gelirlerini geçeceğini gösteriyor.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar  TikTok ve Douyin Reklam Payı % 5’in Üzerinde