Ticketmaster Küresel Canlı Yayın Platformunu Başlatıyor

Ticketmaster tarafından yapılan açıklamaya göre “ABD Müzik” ve “Uluslararası Sanatçı Hizmetleri” ekiplerinin, yeni bir Küresel Müzik Ekibi oluşturmak ve dünya çapında bir “Ticketmaster Livestream” hizmeti başlatmak için, bir araya geldikleri duyuruldu.

 

Ticketmaster’ın 2020’de başlatılan streaming özel biletleme platformu, sanal bilet satışlarında bir patlama yaşadı. Son zamanlarda platform, 150’den fazla ülkeden hayranların katıldığı Niall Horan’ın İngiltere’deki sanal performansı için 125 bin bilet sattı. Dünyanın dört bir yanındaki diğer sanatçılar da benzer başarılar elde ettiler.

 

Açıklamada hizmetin bu başarının üzerine, Ticketmaster’ın uzmanlığını, pazarlamasını ve dünya çapında erişimini en üst düzeye çıkaracak şekilde  inşa edileceği ifade edildi. Ticketmaster Livestream hizmetinin sanatçılara sanal etkinlikleri için gerçek anlamda küresel ve uyumlu bir teklif sunduğu belirtildi. Küresel Müzik Başkan Yardımcısı David Marcus, Sanatçı Hizmetleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Sam Isles ve Ticketmaster’ın müzik uzmanlarıyla birlikte çalışan Küresel Müzik Ekibine başkanlık edecek.

 

Marcus, “Canlı deneyim, bir sanatçı ve hayran arasındaki nihai bağlantı anıdır ve bu anlara güç vermek bizim işimiz” dedi. “Şimdi bu genişlemeyle birlikte, hizmetimiz yerel uzmanlığa sahip küresel bir ekip tarafından yönetilen küresel bir tek satış noktasıdır. Misyonumuz, hayranların sevdiği canlı müziği deneyimlemelerini mümkün olduğunca kolaylaştırmak için sanatçılarla çalışmaktır.”

 

10’dan fazla dilde ve 135 para biriminde çalışan streaming özel bilet platformu, halihazırda 180’den fazla ülkedeki hayranlara sanal etkinlikler için bilet sattı.

 

Fotoğraf: Yatharth Roy Vibhakar
İlginizi Çekebilecek Yazılar  İhlallere Karşı Mücadele Büyüyor