Tencent’in Kullanıcı Sayısı Artıyor

Çin merkezli online müzik eğlence platformu Tencent, yılın ilk çeyrek raporunu internet sitesinde duyurdu.

 

Tencent’in, 31 Mart 2020’ye kadar olan yılın ilk çeyrek dönemine ait rakamlarında büyüme dikkat çekiyor. Ücretli online müzik dinleyen kullanıcılar yıllık % 50,4 artışla 42,7 milyona ulaşırken, kullanıcı başına düşen ortalama gelir (ARPU) ise yıllık % 13,3 arttı.

 

Toplam gelirler, geçen yılın aynı dönemine göre % 10 artışla 6,31 milyar RMB (891 milyon ABD Doları) olup, çevrimiçi müzik aboneliği gelirleri yıllık % 70 artışla 1,21 milyar RMB (170 milyon ABD Doları).

 

Tencent yaptığı açıklamada artık sesli kitap gibi içeriklere de yer verileceğini duyurdu. Böylece, Tencent dünyadaki Spotify gibi rakiplerinde olan bir özelliği  hizmetlerine katmış olacak.

 

Tencent Müzik, pandemi döneminde açılışını yaptığı TME Live adlı yeni servisiyle konserler veriyor.  TME Live ile beş haftada beş konser yapıldı. Tanıtım çalışmalarında yoğun destek verdikleri iki şarkı ülke çapında büyük ilgi gördü. Bu şarkılar “Youth” ve “The World Is So Big To Meet You” 10 Mayıs itibariyle, neredeyse 5 milyar izlenmeye ulaştı.

 

Tencent Müzik Grubu online müzik, karaoke ve müzik merkezli canlı yayın hizmetlerinden oluşan QQ Music, Kugou Music, Kuwo Music ve WeSing uygulamalarını bünyesinde barındırıyor.

 

Tencent’in internet sitesindeki duyuruya ulaşmak için tıklayınız.

 

Fotoğraf: Carlos Muza
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Değişen Yaşamlar Müziğe Yansıdı