Tencent Sanal Konser Şirketi Wave ile Anlaştı

Çin’in önemli müzik platformlarının sahibi olan Tencent Şirketi sanal konserler düzenleyen Amerikan şirketi Wave ile anlaşma yaparak bir miktar hisse ve konserlerin platformlarında yayınlanması hakkını aldı.

 

Ortaklık kapsamında TME, Çin’deki Wave konserlerini QQ Music, Kugou Music, Kuwo Music ve WeSing dahil olmak üzere tüm platformlarında yayınlayabilecek.

 

Wave içinse bu anlaşma devasa Çin pazarındaki kitlelere ulaşmak isteyen ABD’li sanatçılar için yol açmak anlamına geliyor.

 

İki şirket, Wave’in sanal etkinliklerini Tencent’in TME Live prodüksiyonuna dahil etme yolları üzerinde de işbirliği yapıyor.

 

Wave CEO’su Adam Arrigo, “Yapacağımız ilk şeylerden biri, birlikte çalıştığımız Batılı sanatçıların Çin’de bir tura çıkmasıdır” derken TME İçerik İşbirliği Grup Başkan Yardımcısı TC Pan “Wave ile iş birliği, kullanıcılarımız için sürükleyici müzik deneyimini güçlendirmeyi, kullanıcı katılımını artırmayı ve içerik tüketimini teşvik etmeyi amaçlayan teknoloji ve müziği entegre etme çabalarımızda önemli bir adımı işaret ediyor, ”dedi.

 

Fotoğraf: hreavv

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Apple Music TV ABD’de Yayında