Tencent Music Üçüncü Çeyrek Rakamları

Çin’in QQ Music, Kugou Music ve Kuwo Music’le birlikte WeSign karaoke uygulamalarının sahibi önde gelen çevrimiçi müzik eğlence platformu Tencent Music 2020’nin üçüncü çeyrek mali sonuçlarını açıkladı.

 

Yapılan açıklamaya göre online müziğe ödeme yapan kullanıcılar bir önceki yıla göre % 46 oranında artarak 51,7 milyona ulaştı. Birinci çeyrekte 2,8 milyon, ikinci çeyrekte 4,4 milyon artan online müziğe ödeme yapan kullanıcıların sayısı, üçüncü çeyrekte 4,6 milyon artışla 2016’dan bu yana en büyük artışı gerçekleştirdi. Ödeme oranı ise yılın ikinci çeyreğinde % 7,2’den % 8’e çıktı. 2019 üçüncü çeyreğinde ödeme oranı % 5,4 idi.

 

Mali açıklamada toplam gelirlerin yıllık % 16,4 oranında artış ile 7,58 milyar RMB (1,12 milyar dolar) olduğu belirtildi. Müzik aboneliği gelirleri yıldan yıla % 55 artışla 1,46 milyar RMB’ye (215 milyon dolara) ulaştı.

 

Tencent Music’in CEO’su Cussion Pang, üçüncü çeyrekte ödeme oranındaki artışla beraber aboneli müzik gelirlerindeki yıldan yıla % 55 artışın önemine vurgu yaparak “Bu güçlü performans, kaliteli büyüme felsefemizi, disiplinle yatırım yapma ve kullanıcı memnuniyetini artırmaya yönelik sarsılmaz arayışımızı yansıtıyor” dedi.

 

Pang ayrıca çevrimiçi sosyal eğlence hizmetleri için, sürekli iyileşme görmekten memnuniyet duyduklarını ifade ederek, “Operasyonel olarak, kullanıcı deneyimlerini iyileştirmek ve uzun vadeli rekabet gücümüzü geliştirmek için ürün özelliklerimizi, özellikle topluluk oluşturma ve video zenginleştirme ile ilgili olanları optimize etmeye odaklanmaya devam ediyoruz ” ifadesini kullandı.

 

Fotoğraf: Markus Winkler
İlginizi Çekebilecek Yazılar  İngiltere, Destek Alan İlk Müzik Mekanlarını Açıkladı