Teknoloji > Haberler

Listelere girebilecek ilk NFT ile adını duyuran Cirkay Web3 platformu Nowhere ile iş birliği yaparak metaverse dünyasındaki yerini sağlamlaştırmaya çalışıyor.

Metaverse dünyası diğer sektörler için olduğu kadar müzik endüstrisi için de büyük önem taşıyor. Bu alanda her şirket kendi AR-GE çalışmalarını sürdürürken standartlar ortaya çıkamıyor.

Sample sektörü, müzik endüstrisinin giderek öne çıkan bir aktörü haline geliyor.

Akıllı hoparlör şirketi Sonos, yeni ses kontrollü hoparlörü Sonos Sub Mini’yi yakın zamanda piyasaya sürecek gibi görünüyor.

Audi, kullanıcıların çoklu ortam ara yüzü ekranından araç içi internet verilerini kullanarak Apple Müzik aboneliklerine erişmelerini sağlayacak bir sistem geliştirdi.

Bilgisayar oyunları ilk günden beri müzikle iç içe oldular. Zaman içinde bu ortaklık artış gösterdi. Tuned Global ile Reactional Music arasındaki işbirliği oyun müziklerinin kişiselleşmesine imkan veriyor.

FENIX360, müzisyenleri ve diğer yaratıcıları doğrudan hayranlarıyla buluşturmak için Web3, blockchain tabanlı bir ekosistem oluşturuyor.

Mayht firmasını yakın dönemde satın alan Sonos, ses kontrollü bir hoparlörü haziran başında piyasaya süreceğini duyurdu.

Apple, sonunda iPod üretimini sonlandırdığını duyurdu. Streamingin (ve bir vinyl dirilişinin) egemen olduğu günümüzde, iPod'un yeri olmadığı düşünülüyor.

Dünyanın önde gelen üniversitelerinden MIT’de kağıt kalınlığında hoparlör geliştirildi.