Teknoloji > Haberler

Pek çok ülkede farklı versiyonları olan şarkı yarışmalarına bir yenisi eklendi: Alter Ego. Ancak program değişik bir formatta. Şarkıcı adaylarının kendileri yerine avatarları sahnede.

Apple Music, Apple Music'e yüklenen DJ mixlerinde hak sahiplerini belirlemek ve onlara ödeme yapmak için DJ Mix teknolojisi ile yeni bir süreç başlatıyor.

Amazon, Alexa kullanıcıları için Clubhouse'a benzer bir canlı ses platformu üzerinde çalışıyor.

Roblox, metaverse oluşturmaya yardımcı olmak için seçilmiş geliştiricilere uzamsal ses konseptini sunuyor.

Etkileşimli bir Rock&Roll müzik keşif oyunu uygulaması olan Hidden Bands Artırılmış Gerçeklik yöntemi ile yeni çıkan müzikleri oyunlaştırıyor.

2012 yılında kurulan ve Hollanda biletlemelerinin en büyük oyunculardan biri olan Yourticketprovider GET protokolü ile biletlemede NFT kullanımını başlattı.

Ünlü müzisyen Kanye West dinleyicilerin parçaları düzenlemesine olanak veren yeni bir taşınabilir hoparlörü duyurdu. Aletin adı Donda Stem Player.

Uzamsal (spatial) ses teknolojisi alanında her gün yeni adımlar atılıyor. Netflix'teki tüm uyumlu içerikler, iOS 14 veya iOS 15 çalıştıran iPhone ve iPad cihazlarında uzamsal ses desteğiyle oynatılabilecek.

Resmi Gazete’de 2021-2025 yılı Ulusal Yapay Zeka Stratejisi konulu Genelge bugün (20.08.2021) yayımlandı. Bu genelgede Ulusal Yapay Zeka Stratejisi Yönlendirme Kurulu'nun kurulduğu belirtildi.

Pandemi, teknoloji ve sosyal mesafe derken hayatımız sosyal medyada devam etmeye başladı. Sosyal medya platformları ise zamanla değişiyor, gelişiyor.