Teknoloji > Haberler

Mayıs 2019’da Spotify “Car Thing” adını verdiği otomobiller için ses kontrollü akıllı asistanı test edeceğini duyurmuş, bugüne kadar konuyla ilgili pek bir gelişme de yaşanmamıştı. Car Thing yeni bir tasarım ve daha büyük bir ekranla yeniden gündemde.

Second Life oyununu andıran ve uzun yıllardır varlığını sürdüren IMVU, Vcoin ismini taşıyan kripto para uygulamasına geçiyor. Vcoin, Etherium Blockchain uygulamasını temel alan bir ERC-20 jetonu.

Microsoft araştırmacıları tarafından yapılan çalışmada “Deep Singer” adı verilen ve sadece webdeki örnekleri kullanarak çalışabilen bir yapay zeka (YZ) teknolojisi geliştiriliyor.

WhatsApp tarafından açıklanan yeni gizlilik politikasına duyulan tepkiler sonrasında kalabalık bir kullanıcı kesimi Signal’e geçti. Elon Musk tarafından başlatılan ve Facebook ekibini Kongre binasının işgal edilmesiyle ilişkilendiren mesajların da bu konuda etkili olduğu düşünülüyor.

Sony geçtiğimiz hafta içerisinde yaptığı açıklama ile müşteriler ve içerik oluşturucular için yeni hizmetlerini ve cihazlarını tanıttı. 8 Ocak Cuma günü yapılan açıklamada 360 ​​Reality Audio hizmetlerinin ve ürün yelpazesinin genişletildiği duyuruldu.

Korsan, Türk Dil Kurumu tarafından, başkalarının hakkını zor kullanarak alan kimse, olarak tanımlanmıştır. Denizde de olsa, pasaj içinde, köşe başında tezgahta korsan müzik, film yapımı da satsa, internette telif hakkı gaspı da yapsa korsan korsandır.

Enstrüman soloları neredeyse müziğin başlangıcından beri müzik keyfinin vazgeçilmezlerindendir ve müzisyenlerin başarı göstergelerinden biri olmuşlardır. En başarılı müzisyenler bile belli bir sürenin sonunda soloya son verirler.

Twitter fenomeni Green, Tesla şirketinin araçlarının arayüzüne yeni müzik streaming uygulamalarını eklemek üzere çalıştığını belirtti.

Sanal Gerçeklik, Arttırılmış Gerçeklik ve yeni yeni gündeme gelen Sentetik Gerçeklik uygulamaları müzik dünyasına git gide daha derin etki etmeye başladılar.

Müzik sektöründe kullanılan ve yükselmekte olan şarkı ve şarkıcıları saptamayı mümkün kılan çeşitli algoritmalar zaten mevcut. Bunlar esas olarak platformların verilerini izleyerek trendleri gözlüyorlar. Musiio’nun yeni YZ algoritması ise doğrudan müzikleri dinleyerek öneride bulunuyor.