Teknoloji > Görüşler

Oyun dünyası hızla ivme kazanan ve gelişen sektörler arasında. Türkiye de bu gelişmelere ayak uydurmuş durumda ve oyun sektörü hızla ilerliyor. Oyun sektörünün müzikle ilişkisini, yeni teknolojilerin oyun sektörüne adaptasyonunu TRAngels'ın ortağı ve yatırım komitesi başkanı Bilgehan Baykal'la konuştuk.

NFT, günümüzde en önemli teknolojik gelişmelerden birisi. Pandemi sonrasının en çok tartışılan uygulamalarından birisi olan NFT'ler için Fanz Finance'dan Cem Ülker ile görüştük. NFT'lerin ne olduğundan, müzik sektörü için önemine kadar bir çok soruya yanıt aradık.

Teknoloji dünyasının yeni gözdesi metaverse görsel-işitsel dünyayı derinden sarsacak deniyor ama bu ne derece geçerli?

Metaverse çevrimiçi yaşamlarımızın gerçekliğimizi yansıttığı yeni bir dünya vaat ediyor. Sanal "Gerçek" deneyimlerle aşılanmış bu yeni dünya, "Çevrimiçi"nin gerçek hayatımızın bir uzantısı haline geldiği yeni bir gerçekliktir.

Müzik dünyasının uzun bir süredir cevabını aradığı analog mu dijital mi sorusu bir kez daha gündeme düştü. 2018 yılında duyurulan, süper vinyl veya HD vinyl olarak adlandırılan üretim teknolojisinin 2021 yılı içinde kullanılacağına dair haberler tartışmayı canlandırdı.