Teknoloji > Gelişmeler

Mictic, jestlerinizi ve hareketlerinizi gerçek zamanlı olarak müzik tonlarına ve ses efektlerine dönüştürebilen giyilebilir bir bileklik.

Yeni ismi  Meta olan Facebook ve Instagram’ın sahibi olan firma, Spark AR Go isminde yeni bir arttırılmış gerçeklik uygulaması gerçekleştirdi.

NFT'ler nedir ve müzik endüstrisi için ne anlama gelir? Geçmişte muhtemelen "NFT'ler", "Kripto para birimi" ve "Blok zinciri teknolojisi" terimlerini duymuşsunuzdur, ancak bunların bir müzisyen olarak kariyerinizle herhangi bir ilgisi olduğunu düşünmemişsinizdir.

Yapay zeka müzik teknolojisi firması Musiio; TikTok, Instagram Hikayeleri ve YouTube Shorts’taki müzikler arasından kısa videolara en uygun bölümleri tespit etmek için segment seçim aracı geliştirdi.

3D sanal mekanlar, dijital içerik ve etkileşimli deneyimler içeren bir "Sosyal metaverse" platformu olan Stageverse, iOS, Android ve Oculus'ta herkese açık beta erişimini başlattı.

Spotify’ın yeni patent başvurusu bir karaoke hizmeti başlatacağı ihtimalini doğuruyor. Patent, karaokeyi işaret ediyor ve sesin daha küçük bir klipten eşleştirilebildiği bir "Karaoke Sorgu İşleme Sistemi" ile ilgili.

Müzik kayıtlarından vokaller ve enstrümanların ayrıştırılması başta DJ’ler gibi profesyoneller olmak üzere amatör sanatçılara kadar bir çok müzik severin yapmak istediği bir şey. Bu konuda kullanılan yöntemler yapay zeka (YZ) kullanımıyla hızla çoğalıyor.

Kültür endüstrileri ürünlerinin alım satımında hızla yaygınlaşan NFT ( Eşsiz Token) herkesin aklını karıştırıyor. Diğer sanal paralardan ne farkı var, neden ağırlıkla dijital sanat ürünlerinde kullanılıyor soruları herkesin kafasında uçuşuyor.

Apple Music, iOS işletim sistemindeki yeniliklerde kendine öncelik mi sağlıyor? Apple ürünleri kullanım kolaylığı ve birbirleriyle uyumlarıyla birlikte bir bütünlük oluşturuyor.

Spotify tarafından 2018 yılında yapılan bir patent başvurusu geçtiğimiz günlerde onaylandı. Patent “Tercih özelliklerinin bir ses sinyalinden tanımlanması” adını taşıyor.